Prostřednictvím zdravých energetických balíčků se inicativa Energii lékařům snaží alespoň trochu ulehčit zdravotníkům v jejich současném mimořádném nasazení. Zároveň také podporuje řadu malých domácích výrobců, pro které je situace v posledních měsících rovněž velmi složitá.

Aktuálně dobrovolníci dodávají „energii" do více než 90 zdravotnických zařízení, tedy téměř deseti tisícům zdravotníků. Za rok fungování projektu se podařilo rozeslat až 80 tun balíčků s energetickým jídlem, což je více než 240 tisíc krabic, přičemž za jedno odpoledne jich v Tržnici dokážou odbavit až 15 tisíc. Balení a expedice probíhá v Tržnici každé úterý odpoledne.

Už je skoro splněno

Momentálně běží již třetí kolo veřejné sbírky Energii lékařům. Cílem, této prozatím poslední iniciativy, byla meta 1,6 milionu korun. Ale s přihlédnutím k současnému vývoji v nemocnicích se organizátoři rozhodli částku navýšit na 3 miliony, z nichž se již skoro 90% podařilo vybrat.

Veškeré peníze ze sbírky jdou na balíčky, logistiku a chod akce Energii lékařům. V každém balíčku jsou zdravé potraviny, které lze rychle zkonzumovat a člověku dodají pořádnou dávku energie jako například sušenky, oříšky, sušené ovoce, energetické tyčinky nebo čokoláda. Přispět je možné ve sbírce na Donio.cz.