Podle koordinátorky projektu Jarmily Helmanové výhoda e-learningového kurzu spočívá v tom, že studující nemusí opouštět bydliště a může si studijní program rozvrhnout podle potřeb. Kurzy nejsou určeny primárně zdravotně postiženým, bude jim však dána přednost v případě vyššího zájmu o studium. Kurz pojme 15 studentů.

Studium povede přidělený vyučující, který bude také zadávat úkoly a testy a informovat studenta o výsledcích. Součástí budou i cvičení pro samostudium. Oba kurzy začnou v říjnu, přihlásit se do nich lze už nyní. Podrobnosti zájemci naleznou na www.svses.cz/projekty/e_kurzy.htm. Ukázky kurzů jsou pak k dispozici na http://elearning.svses.cz/.

Účast v tříměsíčním pilotním běhu je bezplatná. Podmínkou je zaměstnání nebo trvalé bydliště v Praze - projekt je totiž financován magistrátním rozpočtem a evropským sociálním fondem.

Bezbariérové studium umožňuje handicapovaným i soukromá Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů - od dubna se statutem univerzity. V akademickém roce 2006-2007 poskytovala vzdělání 41 handicapovaným studentům. Škola od nich nevybírá poplatky, naopak jim zdarma poskytuje počítače s připojením k internetu a studijní materiály. Pro tělesně postižené studenty v současnosti stavebně upravuje koleje na pražském Jarově.

Univerzita handicapovaným studentům zprostředkovává praxe nebo studium v zahraničí. Podle rektora školy Michala Klímy možnosti strávit semestr za hranicemi, konkrétně v Německu, využil prozatím jeden vozíčkář.

Postižení studují i na Univerzitě Karlově a na několika dalších vysokých školách v ČR