„Jednalo se o slzotvorný granát, který byl do prostoru kanceláře Hubená, Čechura, Černý pravděpobobně vhozen dveřmi. Celá budova se zadýmila slzným plynem a lidi jsme museli vyvávědět pomocí masek. Většinou to byli starší občané,“ řekl za hasiče velitel zásahu Miloš Němec.

Dvě ženy odvezla záchranka po nadýcháním slzným plynem do nemocnice. „ Obě postarší paní jsme transportovali k ošetření na internu Všeobecné fakultní nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.

Ani jeden z právníků nemá představu o tom, kdo za činem může stát. Podle svědků se událost stala krátce po druhé hodině odpoledne. „Slyšela jsem houkání, a tak jsem se rychle běžela podívat k oknu. Tam už stály záchranky, hasiči a policie. Po chvilce už mi hulvátsky bušili na dveře a než jsem se vzpamatovala, natahovali mi na hlavu masku. Vůbec jsem netušila, co se děje,“ řekla jedna z evakuovaných Helena Fantová, která bydlí v pátém patře. Co si vybavuje je, že všude bylo plno kouře a hasiči se k ní nechovali zrovna vstřícně. „Z domovu mě vyvedli v županu, a byla mi hrozná zima. Naštěstí mi vedle v kožešnictví půjčili kožich, abych se zahřála a majitelka sousedícího zlatnictví mi uvařila kafe. Jinak bych asi za tu hodinu zmrzla,“ sdělila Deníku šestasedmdesátiletá stařenka. Kolem půl čtvrté začali hasiči lidi do budovy, která ještě zapáchala po slzném plynu, pouštět.