Vlastníkem objektu je Praha 4 a její radnice chce začít s jeho špatným stavem něco dělat. „Protože převážná část objektu vyžaduje rekonstrukci, hledáme nové využití a od toho se odvíjející způsob financování opravy,“ sdělil starosta čtvrté městské části Pavel Horálek.

Anketa v novinách do schránek

Zastupitelé se chtějí na názor zeptat veřejnosti, podobně jako tomu bylo u chátrajícího kina Kosmos na Novodvorské. „V časopise Prahy 4 Tučňák uveřejníme anketu a schránky na hlasovací lístky dáme do všech informačních center,“ pokračoval Horálek.

Podle odborníka z Evropské realitní skupiny REAL SPEKTRUM Jiřího Fajkuse by radnice měla dovolit, aby se o budovu postaralo tržní prostředí. „Samozřejmě že by při rekonstrukci i následném využívání by musely být splněny podmínky památkářů,“ vysvětlil Fajkus.

Podle Horálka je využití soukromým investorem jednou z možných variant. „Kromě ankety se k budoucnosti Dominikánského dvora vyjádří i komise naší radnice,“ dodal starosta.

Výsledky ankety i doporučení komisí budou známy do konce letošního roku, příští rok by měla radnice definitivně rozhodnout. Historická památka by tak mohla dostat reprezentativnější tvář již za dva roky.

Barokní objekt
– byl postaven na konci 17. století
– ze 4 křídel se jedno nedochovalo
– původně byl dominikánským dvorem a pivovarem
– v přízemí je kaple sv. Kříže
– jsou v něm čtyři sklady
– veřejnosti je nepřístupný