Situace se týká plánu developerské firmy Central group, která chce na louce v Komořanech vystavět nové villa domy s 200 byty a 240 parkovacími místy. Firma proto požádala město o změnu územního plánu. Proti výstavbě se postavili místní obyvatelé a původně s ní nesouhlasila ani radnice Prahy 12.

Současná starostka Daniela Rázková na jednání výboru uvedla, že developer radnici nabídl několik ústupků včetně peněz na rozvoj infrastruktury. „Ve středu nám dodali smlouvu, kde jsou všechny tyto věci zakotveny," prozradila starostka dvanácté městské části. Smlouvu zatím nepodepsala.

Důvody proti výstavbě

Proti je magistrátní zastupitel Mikuláš Ferjenčík. „Komořanská ulice je zahlcená a dopravní situace se tak zhorší, chybět bude občanská vybavenost," zdůvodnil, proč se měla výstavba zamítnout. Proti je i náměstek primátorky Matěj Stropnický. Podle jeho slov každý, kdo si koupil pole, má mít pole, a pozemky podobného charakteru se na stavební měnit nemají.

Předseda výboru Jan Slezák řekl, že by měl situaci kolem pozemku i případnou dopravní zátěž zhodnotit Institut plánování a rozvoje. Teprve potom by měl podle něj rozhodovat výbor.

Čtěte také: Praha 12 bojuje proti výstavbě paneláků u statku Šabatka