Jako každý rok, i letos se v ulicích Prahy prodávají malované a podepsané cihly na podporu mentálně postižených. Ve čtvrtek 19. září se v 16 hodin sejdou na rohu ulic zaměstnanci, klienti, příznivci, podporovatelé a v neposlední řadě také patroni Akce cihla, aby mohli všichni konec letošního jubilejního ročníku oslavit. Akce se zúčastní také dlouholetá podporovatelka sbírky, herečka Simona Stašová, která má již tradičně nad letošní sbírkou spolu s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným patronát.

Zakončení letošního ročníku benefiční sbírky bude výjimečný díky tanci na ulici, a to formou flashmob: Tanečníci a bubeníci umělecké skupiny TiDiTaDe začnou hrát a tančit, k nim se přidají i zaměstnanci a klienti Portusu, kteří už pilně nacvičují, a k tanci budou vyzváni i kolemjdoucí.

Sparťanský A-tým pomůže svou účastí na běhu Sparťanská pětka k novému vozíku pro fanouška Dominika Bohuňovského.
Charitativní běh Sparťanská pětka pomůže postiženému Dominikovi

Členové  skupiny TiDiTaDe jsou mistry západoafrického tance a hudby, proto se flashmob ponese v duchu tradičních afrických rytmů. Vždyť přece při tanci se dobře bourají bariéry mezi lidmi, ve víru tance se nehledí na to, kdo má jaký handicap.

Dobroty s příběhem dostanou bistro

Z výtěžků Akce cihla se staví, rekonstruují a vybavují objekty, ve kterých najdou lidé s mentálním postižením domov, práci nebo místo k odpočinku. Za peníze vybrané při 20. ročníku pražské sbírky plánují organizátoři rozšířit sociální podnik Dobroty s příběhem, kde se nakládají vyhlášení utopenci a sýry, a to o bistro s dobrou kávou. Pracovní uplatnění tam najdou další lidé se zdravotním handicapem. Část výtěžku pomůže i s vybudováním nové sociálně terapeutické dílny, kde budou i nové chráněné byty pro lidi s mentálním postižením.

Přispět na konto CIHLY je možné i celoročně buď zakoupením e-cihly, zasláním příspěvku na sbírkový účet Akce cihla 2300 948 468/2010 nebo jednorázovou DMS v hodnotě 30, 60 nebo 90 korun.

Na magistrátu otevřeli nové bistro.
Na magistrátu otevřeli nové bistro. Práci dá šesti lidem s handicapem