Společně s bývalou ubytovnou někdejší socialistické rekreační ubytovny, která je taky v dezolátním stavu, tak tyto pozemky působí jako oplocená džungle zarostlá křovinami. Majitel objektů se totiž dostal do insolvence a jeho majetek je nyní na prodej.

Luxusní rezidenční oblast 

Tendr na koupi parcel vyhlásila společnost Naxos, zaměřující se na prodej komerčních nemovitostí. Doporučená cena prvního nemovitosti je  17 500 000 korun, u druhého je to 21 500 000 Kč. První kolo se uzavírá 5. ledna a podle představitelů společnosti už se hlásí první zájemci. Ti si mohou koupit buď oba pozemky, nebo se o ně mohou ucházet jednotlivě.

„Jde o luxusní rezidenční oblast, prestižní lokalitu, kde je minimální nabídka, a naopak značná poptávka po nemovitostech. Troja je atraktivní mimo jiné díky tomu, že je to klidné místo se spoustou zeleně a pozemky orientovanými na jih,“ říká obchodní ředitel Naxosu Libor Nevšímal.

Podle něj nepřipadá rekonstrukce budovy v úvahu. Počítá se tu s rezidenční výstavbou. „Pozemky jsou určené k výstavbě rodinných nebo menších bytových domů. Mohly by tu být ale také třeba vinice. Prestižní lokalita v Troji je pak ideální pro mohovitého podnikatele, který by si tu chtěl postavit luxusní dům s pěknou zahradou,“ uzavírá Nevšímal.