„Prý usilovali o její přízeň a ve vzájemné rivalitě pak použili zbraň,“ informoval Deník nejmenovaný kriminalista obeznámený s případem.

Šestadvacetiletý muž se střelným poraněním nohy byl pak hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, třiatřicetiletého muže s poraněním ruky záchranka převezla do nemocnice Na Františku.

Zázrak, že si přestřelka nevyžádala další oběti

Případ střelby převzala pražská mordparta, která nyní vyhodnocuje záznam z kamerového systému. „Bude to dlouhodobější záležitost, protože musíme vyhodnocovat dlouhý časový úsek rozličných záběrů většího počtu kamer,“ sdělil našemu listu šéf pražské mordparty Josef Lottes.

Více osobotní střelběv Pařížské ulici najdete ZDE.

Sobotní přestřelka je totiž kvalifikována jako pokus o vraždu. „Pracujeme s několika verzemi, důvod sporu o ženu nepotvrzujeme ani nevylučujeme. Především jsme rádi, že se v Pařížské ulici při přestřelce nestalo větší neštěstí. V tak frekventované ulici je to přímo zázrak, že si přestřelka nevyžádala další oběti na jiných lidech,“ doplnil Josef Lottes.

Šlo jen o pěšáky

Další z vyšetřovaných motivů roztržky cizinců podle důvěryhodných policejní zdrojů je, zda se v tu chvíli nejednalo o připravovanou ozbrojenou loupež a následnou hádku o budoucím podílu na kořisti. „Skupinka mužů s největší pravděpodobností patří k solncevské brigádě, která v největším počtu operuje na území hlavního města. Osobně jejich čin považuji za přímo amatérské chování a to jen naznačuje, že se jednalo buď o nováčky nebo obyčejné pěšáky, kteří neudrželi nervy na uzdě. O válce kmotrů bych silně pochyboval,“ poznamenal policejní zdroj.

V čele solncevské mafie stál Anatolij Katrič, bývalý majitel proslulé restaurace U Holubů. Toho policie v roce 1998 vypátrala a vyhostila na neurčito. V Praze ještě usiluje o sféru vlivu mukačevská a kyjevská brigáda, která se specializuje na praní a převody špinavých peněz. „Mohu jen potvrdit, že se jedná o soupeření těchto cizojazyčných struktur na území metropole,“ uvedl tiskový mluvčí BIS Jan Šubert.

Výběr případů střelby v centru Prahy

13.11.2007 – Na Václavském náměstí před budovou Duplexu byl postřelen mladý cizojazyčný muž. Střelbě předcházela hádka.
27. 11. 2007 – Na Vinohradech zastřelen řidič Sazky, který se podle policie stal omylem obětí vyřizování účtů mezi ruskými a arménskými skupinami.
8.3. 2008 – V Pařížské ulici došlo k hádce pěti Ukrajinců, z nich dva skončili s průstřelem ruky a nohy v nemocnici. Po střelcích policie pátrá.