V současnosti zastává významnou politickou funkci na Magistrátu hlavního města Prahy, kde je primátorovým náměstkem pro školství.

Zároveň je i radním na Praze 10. Podle členů občanského sdružení Za spravedlivé bydlení byla vila, v níž Weinert bydlí, kompletně zrekonstruovaná.

„Kromě toho je zajímavé, že dům, v němž jsou tři bytové jednotky, jde do aukce s odhadní cenou necelých sedm milionů korun. Jiný dům rovněž se třemi bytovými jednotkami a nezrekonstruovaný jde za cenu 13 600 000,“ podivila se Vladimíra Zahradníková z občanského sdružení Za spravedlivé bydlení, které se chystá odhadní ceny, za něž jdou viladomy do prodeje, napadnout.

I jeho dům může někdo koupit

„Nejsem šťastný z toho, že se domy budou prodávat. K té ceně můžu jen říct, že byla stanovena podle posudku. Jedná se o dvojdomek, takže ta cena je jen za jednu půlku domu. Tři bytové jednotky v ní jsou. Na zastupitelstvu jsem se zdržel hlasování, protože bych byl ve střetu zájmů,“ sdělil Deníku Weinert, který se domnívá, že i jeho dům může někdo koupit.

„Také nejsem ochoten za dům zaplatit horentní částky, takže pak bych musel zůstat v domě v nájmu,“ řekl Weinert, který uznal, že pro lidi
s průměrnými příjmy může být koupě střechy nad hlavou těžce dosažitelnou metou.

Podle členů sdružení Za spravedlivé bydlení byl právě Antonín Weinert u zrodu vytvoření zásad prodeje těchto domů v roce 2005. „Je jasné, že celou dobu pracuje na tom, aby mu vila zůstala,“ domnívá se Vladimíra Zahradníková.

Zastupitelé desáté městské části v úterý schválili narychlo změněné podmínky prodeje viladomů. Obyvatelé nemusejí dokazovat, že na nákup nemovitosti budou mít prostředky. Budou mít rovněž předkupní právo.

Starosta Milan Richter (ODS) předpokládá, že viladomy koupí většina současných nájemníků. „Myslím, že pro jiné zájemce by nebylo výhodné, kdyby si koupili nemovitost i s jejími obyvateli,“ zdůvodnil domněnku Richter.

Čtěte také: 'Prodaní' nájemníci: Bojíme se, co bude dál