„Stalo se to Jihlavě, pak nám a teď i Bohemce,“ řekl Deníku šéf HFK Olomouc Vladimír Dostál. Zatímco jeho klub rozdává body, jako by snad ani nechtěl postoupit, Bohemians 1905 poprvé po osmnácti zápasech prohráli.

V neděli doma 0:1 se Sokolovem. Naposledy předtím vyšli naprázdno loni 29. září v Jihlavě. Na Vysočině tehdy podlehli 0:3 a jejich přítomní fanoušci skandovali na trenéra „Busta ven!“ Teď na něj titíž fandové nedají dopustit. Nic to ale nemění na faktu, že celá „klokaní rodina“ musela strávit nečekanou porážku od soupeře, z jehož hřiště si na podzim odvezla výhru 2:1.

„Dostali jsme facku včas. Snad nám prospěje a za týden v Olomouci bude všechno jinak,“ prohlásil Busta.

Příští týden v pondělí půjde o všechno! Buď jeden, nebo druhý. Za nedostižnou Viktorií Žižkov jsou Vršovičtí o sedm bodů zpět, o další bod méně mají Hanáci. Čtvrtá Jihlava už postoupit nemůže. V posledním kole hostí klokani Viktorku Žižkov a Holičtí cestují do Blšan, které už jsou zachráněny.

„Čeká nás nejvýznamnější zápas v historii klubu,“ ještě povýšil důležitost nadcházejícího souboje Dostál. Před posledním zápasem svého mužstva ve Vítkovicích se nechal slyšet, že cokoliv jiného než výhra vyloučí Holici ze hry o postup. Zápas skončil remízou, ale Hanáci se tím nakonec klokanům ještě o bod přiblížili. Jejich stadionek pojme jen 2650 diváků. „Bude samozřejmě plno. Nejvíc tu bylo dosud dva a půl tisíce lidí,“ sdělil Dostál. Celá jedna tribuna pro 900 lidí bude vyblokována pro příznivce Bohemians 1905. „Mají opravdu skvělé fanoušky,“ složil poklonu šéf HFK.

Poprvé bylo v Holici „narváno“ už před sedmi lety, kdy se postupovalo z hanáckého přeboru do divize. Dostálův tým tehdy ještě hrál pod názvem FK Holice 1932. Dnes je v pozici Davida proti Goliášovi, který nosí zelenobílé triko a navzdory svým prohlášením dělá úplně všechno pro postup.