Předmětem dražby je vila v Karlštejnské ulici se zastavěnou plochou 252 metrů čtverečních. Vila byla postavena ve 30. letech 20. století. Podle znaleckého posudku byla postavena jako rodinné sídlo.

Do dražby se přihlásili dva zájemci. Jejich totožnost však Exekutorský úřad Brno-město, který má dražbu na starosti, nezveřejnil. Podle Vorlíčka však doposud nesložili potřebnou dražební jistotu pět milionů korun.

Soudní odhadce stanovil cenu dvoupatrového domu na 25,8 milionu korun, vyvolávací cena je 17,2 milionu korun.

Vila za stovky milionů

Exekutoři by chtěli vydražit také další Krejčířovu vilu, která se od té první nachází jen několik stovek metrů a jejíž hodnotu znalci odhadují zhruba na 400 milionů korun. Stavba je známá tím, že odtud v roce 2005 Krejčíř při domovní prohlídce utekl policistům. O vilu má ovšem zájem i Krejčířova manželka Kateřina, která tvrdí, že vilu koupila sama.

Radovan Krejčíř, jenž v roce 2005 uprchl z Česka před policejním vyšetřováním, žije v JAR od roku 2007 a od listopadu 2013 je tam ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění. Jediný případ, který v této africké zemi zatím dospěl k verdiktu, je pokus o vraždu, únos a obchod s drogami, za což Krejčíř dostal 35 let vězení. Případ se týkal únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. V Česku byl mezitím odsouzen k deseti a půl roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik.

Čtěte také: U soudu s Nečasovou vypovídá šéf policejních sledování Šibor