Jedné policistce a sedmi jejím mužským kolegům udělil ředitel pražské policie Martin Vondrášek medaile za mimořádný čin. „A příjemným bonusem bylo i finanční ohodnocení," připomněla Andrea Zoulová z ředitelství pražské policie.

Mezi oceněnými jsou příslušníci místních oddělení na Letné a v Bartolomějské, oddělení hlídkové služby IV. obvodu pražské policie a pohotovostní motorizované jednotky. Ti všichni se zapojili do záchranné akce, jaká v metropoli nemá obdobu. Vše začalo zčistajasna po třetí hodině, kdy 31letá cizinka sedící za zábradlí mostu zamávala na služební vůz projíždějící hlídky – a skočila do Vltavy. Policisté přivolali hasiče i zdravotnické záchranáře – a také dostupné kolegy, aby sami rozjeli záchrannou akci.

Lidskému řetězu, který v letové vodě vytvořili, se podařilo ženu unášenou proudem zachytit; nevypadalo to ale dobře. Sebevražedkyně už nejevila známky života. Společným úsilím policistů a záchranářů se ji ale podařilo resuscitovat.

Nakonec potřeboval pomoc i jeden z policistů, který byl ve vodě jako první – a byl podchlazený a ocitl se na pokraji sil. Ten skončil v nemocnici ještě s dalším podchlazeným kolegou. Lékaři je naštěstí oba mohli po ošetření propustit do domácího léčení. „Zbylí policisté ošetřit nepotřebovali, nicméně museli se vrátit na oddělení, aby se převlékli a vysušili promočené uniformy," uvedla už krátce po zákroku Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. Ocenila tehdy okamžitou pomoc a týmovou spolupráci ve chvíli, kdy nebyla nazbyt ani vteřina.