VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Draci, kobyly, obří loutky i kejklíři. Ulice Prahy rozdovádí masopust

Je tady masopust. Největší oslavy pořádá už tradičně žižkovská radnice. Maškary však budou řádit i na Malé Straně a Břevnově, ve Ctěnicích uvidí návštěvníci také domácí zabijačku

3.2.2018
SDÍLEJ:

Žižkovské oslavy vypuknou 10. února a postupně je bude hostit náměstí Jiřího z Poděbrad, Prague Central Camp a hospoda U Vystřelenýho oka. Vyvrcholí průvodem maškar, který je naplánovaný na samý konec masopustního období, na úterý 13. února.

Na Žižkově bude ohňostroj

Masky vyrazí v 17 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad. Chybět v něm rozhodně nebudou chodci na chůdách, dudáci ani nazdobené povozy. Zamíří na žižkovskou radnici, kde si u starostky vyžádají klíč od Žižkova. Pokud uspějí, vydají se ke stadionu Viktorie Žižkov. Tam masopust slavnostně zakončí ohňostroj.

„Žižkovský masopust patří k nejstarším pražským akcím svého druhu a jeho obliba dávno překonala hranice Žižkova a Vinohrad. Jsem ráda, že si tato akce našla místo v srdcích mnoha obyvatel a napomáhá přátelství a sousedské pospolitosti,“ konstatovala starostka Vladislava Hujová.

Maškary vyrazí z Loretánského náměstí

Maškarní průvod se odehraje i v samém centru města. Na Loretánském náměstí na Hradčanech mají v sobotu 10. února sraz účastníci malostranského masopustu. Směrem ke Kampě vyrazí od hostince U Černého vola, předem mají naplánováno několik dalších zastávek například U Dvou slunců a U Hrocha. Předpokládá se, že na náměstí Kampa, kde bude připraven program pro diváky, dorazí asi v 16 hodin.

Jak vypadá domácí zabijačka, mohou vidět návštěvníci, kteří v neděli 4. února zamíří do zámeckého areálu ve Ctěnicích. Mistři řezníci ukážou bourání prasete i výrobu jitrnic. Děti si mohou v dílnách vyrobit škrabošku a s ní se zapojit do masopustního průvodu, který bude mít na starosti divadlo Kvelb. Další veselice pořádá například Spolek břevnovských živnostníků, letňanská radnice a kbelské centrum Cobydup.

Masopustní veselí v PrazeLetňany  3. března 10.30 - 17.00
Program začíná před radnicí v Bechyňské ulici, hlavní děj se bude odehrávat na Staré Návsi. Vystoupí skupiny Staropražští pardálové a Holokrci, připraveno je divadelní vystoupení, nejhezčí masky budou odměněny.

Kbely  
3. února od 13.00
Na návsi ve kbelském parku bude maskám hrát kapela Rezavý kruh, připraveno je také občerstvení a loutkové divadlo. Vrcholem oslav bude volba krále a královny masopustu.

Třeboradice 
3. února od 10.00
Sraz účastníků za zpěvu písní je v 10 hodin před restaurací Maximus a ihned následuje průvod Třeboradicemi s občerstvovacími zastávkami. Vystoupí děti z místních mateřských škol, harmonikář Švejk, chybět nebudou ani výtvarné dílny a pouťové atrakce.

Ctěnice  4. února 10.00 - 17.00
Masopustní zabijačka a vepřové hody se konají na zámku ve Ctěnicích. Návštěvníci mohou sledovat mistry řezníky při bourání prasete či výrobě jitrnic, tradiční zabijačkové pokrmy mají možnost ihned ochutnat. Pro vegetariány budou připraveny koblížky, trdla, palačinky, perníčky i grilované sýry.

Malá Strana  10. února od 13.00
Účastníci průvodu mají sraz ve 13 hodin před hostincem U Černého vola. Poté vyrazí na náměstí Kampa, kde se očekává jejich příchod okolo 16. hodiny. Masky totiž čeká několik aklimatizačních zastávek, například v pivnici U Hrocha, v Malostranské caffeterii či v prodejně Vacek bio-market. Program na Kampě začíná v 15 hodin. Od 9. do 18. února se tam každý den konají zabijačkové hody.

Žižkov 10. - 13. února
Čtyřdenní veselí začne v sobotu hodováním na náměstí Jiřího z Poděbrad, v neděli se program přesouvá do hospody U Vystřelenýho oka a veselici ukončí v úterý odpoledne masopustní průvod. Chybět v něm nebudou masky, chodci na chůdách, dudáci i nazdobené povozy.
Program: sobota 10. února náměstí Jiřího z Poděbrad 14.00 - 17.30 trhy, zabijačkové dobroty, divadélko, dílničky, hudba, zpěv, 15.30 - 17.00 koncert Pískomil se vrací Prague Central Camp (Nad Ohradou 17), 15.30 - 17.00 Masopustní tancovačka
              neděle 11. února 12.00 - 17.00 zabijačkové hody U Vystřelenýho oka, 17.00 koncert Jitky Zelenkové v Hotelu Olšanka, 15.00 promítání filmu Lichožrouti v kinu Aero, 18.00 promítání filmu Po strništi bos v kinu Aero
             úterý 13. února 17.00 - 19.00 masopustní průvod, 16.00 - 17.00 řazení průvodu na náměstí Jiřího z Poděbrad, 17.00 pochod průvodu k žižkovské radnici, 18.30 zakončení průvodu ohňostrojem v parku u Viktorky Žižkov

Břevnov
  13. února od 16.00
Sraz masek je v 15.45 u křižovatky ulic Bělohorská a Pod Královkou. Průvod doprovázený bubeníky a kejklířem s jeho družinou se dá do pohybu po 16. hodině. Vyrazí směrem ke kulturnímu centru Kaštan. Tam bude pro všechny účastníky připraveno pohoštění, deset nejlepších dětských masek bude odměněno.

Autor: Eva Brendlová

3.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič historického vozu po Praze 30 000 Kč

Hledáme řidiče/-ky do našeho přátelského kolektivu.

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 20 450 Kč

Specialisté v oblasti hospodaření s majetkem státu a organizací referent/referentka oddělení Kontroly II. odboru Kontroly. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadavky na uchazeče: , , vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, obor právo nebo ekonomie výhodou, vhodné i pro absolventy, praxe v oboru výhodou , samostatnost, spolehlivost, komunikační schopnost, pečlivost, znalost práce s PC (MS Office, ASPI), znalost SAP výhodou, státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu Evropské unie nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru, trestní bezúhonnost, splnění podmínek ustanovení § 17 odst. 2 a odst. 3 zákona č. 201/2002 Sb., , , charakteristika pracovního místa:, , vyřizování stížností, petic a dalších podání, komplexní výkon kontrolní činnosti v ekonomické, hospodářsko-správní a v jiné oblasti vnitřní činnosti Úřadu, vypracovávání programů a metodik ke kontrolním akcím, vedení kontrolních skupin. Pracoviště: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - 001, Rašínovo nábřeží, č.p. 390, 128 00 Praha 28. Informace: Martina Agyagosová, +420 225 776 686.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 080 Kč

Montážní dělníci elektronických zařízení Výrobní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20080 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo pracoviště:, - Průmyslová 1851, Brandýs nad Labem 250 01, , Prvotní kontakt:, - e-mail: marketa.mikatova@continental-corporation.com, , Upřesňující údaje:, - zkušenost s prací ve výrobním podniku je výhodou, - samostatnost, odpovědnost, spolehlivost, - manuální zručnost, , Zaměstnanecké výhody:, o 5 týdnů dovolené, o Náborový příspěvek, o Balíček Benefit Plus (možnost využít na zdraví, relaxaci, vzdělávání apod.), o Příspěvek na závodní stravování formou stravenek, o Příspěvek na penzijní připojištění, o Dotovaná firemní doprava ze směrů Štětí, Mělník, Neratovice, Benátky n. Jizerou, Lysá n. Labem, Čelákovice, Předměřice n. Jizerou, Konětopy, Všetaty a Praha-Letňany, o Příspěvky zaměstnancům na dětskou rekreaci, o Slevové programy u všech tří mobilních operátorů. Pracoviště: Continental automotiv czech republic, s.r.o. - brandýs n.l., Průmyslová, č.p. 1851, 250 01 Brandýs n.Labem-St.Bol.1. Informace: Markéta Mikátová, +420 326 932 448.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 14 000 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních POMOCNÝ PRACOVNÍK VE ZDRAVOTNICTVÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt e-mailem., , " Pozice je určena zejména pro uchazeče se zájmem o doplnění kvalifikace a zařazení se mezi střední zdravotnický personál (Všeobecná sestra, Praktická sestra, Zdravotnický záchranář) , , Pracovní náplň: , " pomocné práce ve zdravotnickém provozu na klinikách VFN , , Požadujeme: , " Čistý trestní rejstřík , " Zkušenosti s prací ve zdravotnickém provozu , " Úplné střední vzdělání , " Znalost práce na PC , " Flexibilitu a ochotu rozvíjet své schopnosti , " Dobré komunikační dovednosti , " Svědomitost, pečlivost a schopnost týmové spolupráce , , V případě zájmu předem zašlete životopis na adresu Katerina.Touskova@vfn.cz , Zaměstnanecké výhody " Zázemí velké fakultní nemocnice v centru Prahy, " Příjemné pracovní prostředí zdravotnického kolektivu, " Možnost osobního a profesionálního rozvoje formou certifikovaných kurzů , " Aktivní podpora studia, " 5 týdnů dovolené a 1 týden volna na zajištění osobních záležitostí., " Příspěvek na stravování, " Další zaměstnanecké benefity. Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v praze, U nemocnice, č.p. 499, 128 00 Praha 28. Informace: Kateřina Toušková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky AC Sparta Praha  a 1. FK Příbram 19. srpna v Praze. Červenou dostal Jaroslav Tregler.
15

Sparťané nevyužili dlouhou přesilovku. S Příbramí jen remizovali

Letiště Václava Havla.
14

Letiště Václava Havla bojuje s hlukem. Chce omezit noční provoz letadel

Poklidná zahrada nedaleko Hradu. Ukrývá umělecká díla i kašnu s čápem

Ruch Hradčanského náměstí. Turisté. Blesky fotoaparátů. Přijde vám nemožné najít v blízkosti Pražského hradu místo k odpočinku? Navštivte nepříliš známou zahradu Šternberského paláce. Malá, ale romantická oáza klidu skýtá útočiště nejen všem, co si chtějí vyčistit hlavu, ale i umělcům. Najdete v ní třeba díla českých sochařů z 20. století.

Mohl mít nebezpečné chemikálie. Muže odvezla zásahová jednotka na psychiatrii

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek večer zažili obyvatelé části pražského Slivence dramatické chvíle. Policie kvůli psychicky narušenému muži zaktivizovala vyjednavače, zásahovou jednotku, hasiče, psa pyrotechniků i plynaře. Na počátku velké akce bylo podezření, že muž má doma nebezepčné chemikálie. Navíc podle policie napadal sousedy.

Chemie na škole nebývá oblíbená. I tak Češi slaví historický úspěch na olympiádě

Historický úspěch české reprezentace… Kdyby to tak mohl být začátek zprávy ve sportovní rubrice. Ale tato informace oslavuje šikovné české vědce. Na jubilejním padesátém ročníku Mezinárodní chemické olympiády Česko obsadilo čtvrtou příčku v žebříčku národů.

Jak jsme žili v Československu. Staré Město a Josefov

Pražský deník přináší nový cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992. Tentokrát zveme na Staré Město.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT