Připravena je také distribuce vysvětlujících letáků do poštovních schránek a rovněž představování možností, jak využít MHD při cestování za kulturou a na výlety.

„Chceme lidem vysvětlit potřebu a průběh letních oprav včetně všech změn v dopravě, které způsobí,“ sdělil generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy (DP) Martin Dvořák.

Ve všech střediscích dopravních informací, které jsou rozesety v několika stanicích metra v centru hlavního města, si tak cestující budou moci zdarma vyzvednout tematické letáky a brožury v češtině, ale i v angličtině.

V cizím jazyce se k těmto informacím dostanou zahraniční návštěvníci i v mnoha hotelech.

Letáky jsou různě barevně odlišeny a už jejich názvy napovídají, jaké informace lidem přinášejí. Modrý se jmenuje Hurá na koupaliště a pláže, šedý Hurá za historií, oranžový Letní doprava v Praze, Zelený Hurá na výlety a procházky a růžový Hurá za kulturou.

Volnočasová část kampaně dopravního podniku začíná už dnes v 15 hodin na Petříně u horní části lanovky akcí Hurá na prázdniny. Pro děti je připravena řada her, drobné dárky a vystoupení zpěváků.

Dopravce tak zároveň symbolicky oslaví devítistého tisícího cestujícího lanovou dráhou na Petřín.

„Na letní kampaň navážeme dalšími tématickými akcemi na podzim i příští rok. Bude to pro Pražany velké oživení cestování, ale podrobnosti si ještě necháme jako překvapení,“ ujistil Deníku Jan Svoboda z dopravního podniku.