„V lednu jsem nastoupila do menší pražské firmy jako asistentka ředitele. A jsem ráda, že po dlouhé době zase uplatním své znalosti. Nejsem tu jen na vaření kávy, ale pomáhám i s personálními věcmi, nebo 
s webovými stránkami," říká asistentka z Krče.

To, že pražské firmy v letošním roce plánují nabírat nové zaměstnance, potvrzuje 
i průzkum personální agentury ManpowerGroup. „Dle průzkumu pro první čtvrtletí plánuje šest procent firem zvyšovat počet zaměstnanců, tři procenta plánují pokles a 91 procent neplánuje žádné změny. U zaměstnavatelů tak na začátku roku převažuje optimistická nálada," potvrdil Pražskému deníku marketingový manažer společnosti Jiří Halbrštát.

Hromadné propouštění nehrozí

Příznivý stav pro potenciální zaměstnance dokládají i čísla z úřadu práce. Firmy na konci roku nenahlašovaly hromadné propouštění. Naopak vytvořily více pracovních míst.

„Změnu jsme zaznamenali 
v nárůstu počtu nahlášených volných pracovních míst. Počet těchto míst na pražské pobočce úřadu práce vzrostl oproti listopadu 2014 z 8 604 na 9 426 v prosinci, což je nárůst 
o 822 volných pracovních míst," sdělila Pražskému deníku Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR.

Na konci roku tak čekalo na práci 43 499 uchazečů, čímž si Praha vysloužila pětiprocentní nezaměstnanost.

Zájem je o dělníky či řidiče

Ze strany zaměstnavatelů byla největší poptávka po profesích: dělníci v oblasti výstavby budov, uklízeči a pomocníci, pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur a řidiči nákladních automobilů.

Oproti tomu uchazeči evidovaní na úřadu práce projevili největší zájem o profese prodavačů, administrativních pracovníků, řidičů malých dodávkových automobilů, číšníků a servírek.

A o jaké obory bude mezi zaměstnavateli tento rok největší zájem? „Již nyní pozorujeme nárůst zájmu o kandidáty – specialisty. Tradičně nejvíce příležitostí je pro zkušené obchodníky napříč sektory, dále vnímáme nárůst zájmu o odborníky v automobilovém průmyslu, ve výrobě či v IT," vyjmenoval Ladislav Kučera, ředitel personálně poradenské společnosti Hays.

Ve velkém se nabírá ve státní správě

Jiří Halbrštát pak poukazuje 
i na další odvětví, kde je možné se nově uchytit. „Velké nábory probíhají po dlouhé době i ve státní správě. Nejhledanější profily zaměstnanců 
v Praze jsou programátoři 
a projektoví manažeři v IT. Velmi blízko k obchodním pozicím jsou i operátoři call center, kteří dělají aktivní telemarketing. A v hlavním městě je otevřeno i poměrně dost administrativních pozic, ale tam je zase naopak velký převis uchazečů o práci."

Podle Jiřího Halbrštáta toto ale nemusí nutně znamenat, že se právě tyto pozice dobře obsazují. Často se totiž setkává 
s tím, že právě na administrativní pozice se hlásí velké množství lidí, kteří neodpovídají jejich představám, nebo přímo nesplňují vstupní požadavky, ale přesto zkouší na inzeráty reagovat.

To Pražskému deníku potvrdilo hned několik manažerů a ředitelů různých firem. „Když jsme v prosinci dělali výběrové řízení na asistentku, dostali jsme za týden přes dvě stě odpovědí. Z toho jen dvě jsme si ale pozvali na pohovor, protože ostatní uchazeči neměli potřebnou kvalifikaci. Pro představu – hlásily se k nám například uklízečky, učitelky z mateřských škol či řidičky autobusů. Přestože jsme měli kritéria nastavená poměrně přísně, stejně to dvě stovky uchazečů jen tak zkusily…" popisuje manažer jednoho obchodního řetězce.

Lepší platy nejen pro IT pracovníky

A jak to bude v letošním roce s platy? Mohou se stávající zaměstnanci těšit na přilepšení? Jak v kterém oboru.

„Již v minulém roce jsme 
u obchodních pozic, ve výrobě, IT a v automobilkách pozorovali mírný nárůst mezd zhruba v rozmezí pět až patnáct procent podle sektoru 
a konkrétní pozice. Předpokládáme, že tento trend bude 
i nadále pokračovat," předpovídá Ladislav Kučera.

Jiří Halbrštát pak říká, že zvyšování platů bude kopírovat či lehce převyšovat inflaci. „Více si ale mohou vydělat ti, kteří mají flexibilní část mzdy navázanou na prosperitu firmy. Když se ekonomice daří lépe, jsou vyšší i bonusy 
a odměny ve firmách."

Stravenky: standard mezi benefity

Nejsou to ale jen samotné platy, které zaměstnance zajímají. Firmy stále častěji motivují i nepeněžními odměnami. „Třeba stravenky jsou již často brány jako standard. Obecně jsou považovány za samozřejmost. Pro lidi je ale stále důležitější příjemné prostředí a možnosti alternativních forem práce – například home office či flexibilní doba," vysvětluje Jiří Halbrštát.

Zejména farmaceutické či technologické firmy zase nabízejí svým zaměstnancům benefit v podobě možnosti nákupu zaměstnaneckých akcií.

„Dalším – méně tradičním, ale oblíbeným benefitem – jsou například výhody v oblasti zdravotní péče. Například jeden z našich klientů poskytuje příspěvek dvacet tisíc korun ročně na zubařské zákroky, jiná společnost zase nabízí příspěvek na kadeřnické služby. Stále vyšší oblibě se také těší příspěvky na dětské tábory, školky či dovolenou," shrnuje Ladislav Kučera.

Čtěte také: Vedení Prahy chystá reorganizaci magistrátu a rovněž propouštění