Kvůli změně trasy proběhlo na počátku týdne jednání mezi dopravním podnikem, magistrátem a Ropidem. Jeho výsledkem je návrat tramvají na původní trasu.

Změna se neosvědčila

Pražský dopravní podnik změnil trasu dvojky na začátku minulého týdne, kdy tramvaje začaly jezdit namísto Karlova náměstí po nábřeží. Vysvětlil to tím, že „pružně reaguje na dopravní komplikace způsobené opravami komunikací“. Reagoval tak hlavně na časté kolony okolo Karlova náměstí. Změna ale vedla k nečekaně otevřenému názoru Ropidu, který na svých facebookových stránkách opatření kritizoval.

„Vzhledem k tomu, že počet tramvají, které v centru jezdí o prázdninách, je ve špičkách na každém úseku každou hodinu nižší o cca 30 souprav oproti běžnému stavu, nedomníváme se, že toto opatření může přispět ke zlepšení dopravní situace. Z naší strany bychom preferovali důraznější informování řidičů na proměnných tabulích o zhoršené průjezdnosti Jiráskova mostu a podle možností Policie ČR zvýšení dohledu na křižovatce Žitná-Spálená, pokud jde o zastavování na kolejích v křižovatce,“ uvedl Ropid na svém facebookovém profilu.

Zatímco v sobotu se vrátí tramvaje do původní trasy na Karlově náměstí, na začátku příštího týdne startuje velká výluka v jiné části Prahy. Od pondělí čeká cestující v pražských tramvajích týdenní výluka v úseku mezi zastávkami Florenc Palmovka. Z důvodu rekonstrukce Negrelliho viaduktu bude od pondělí 30. 7. (cca 4.30 hod.) do pondělí 6. 8. 2018 (cca 0.30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Florenc Palmovka.

Změny tras tramvajových linek od pondělí 30. 7.Linka č. 3 bude ve směru od Masarykova nádraží zkrácena do zastávky Bílá labuť.
Linka č. 6 bude ve směru z centra ukončena na Palmovce (nástupní zastávka Palmovka bude v ulici Na Žertvách, výstupní v Zenklově ulici).
Tramvajové linky č. 8 a 92 budou v úseku Bílá labuť Palmovka odkloněny přes zastávky Těšnov, Vltavská, Pražská tržnice a Maniny.
Linka č. 24 bude zrušena. V trase Palmovka Invalidovna Křižíkova Florenc Masarykovo nádraží bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X3 a v nočním provozu náhradní autobusová doprava X92.