ČTK to sdělil mluvčí města Vít Hofman. Policisté kvůli podezření na korupci v DPP v červnu obvinili několik lidí včetně tehdejšího primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), který byl zároveň členem dozorčí rady DPP, a dnes již bývalého člena představenstva Mateje Augustína.

Ředitelů jednotlivých úseků je v DPP více než členů představenstva, každý z členů je nicméně zároveň i ředitelem. Augustín měl kromě členství v představenstvu na starosti finance podniku. Konkurz na jeho funkci podnik podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) vypsal před zhruba dvěma týdny. "Vypsáním výběrového řízení na další členy vedení DPP dáváme jasný signál, že podnik začíná znovu, lépe a s čistým štítem," uvedl dnes náměstek. Dodal, že výběr nového vedení podniku už bude na nové politické reprezentaci, která vzejde z nadcházejících voleb.

Zastávka tramvaje Bulovka se podle nápisu v přístřešku jmenuje Nuselská radnice.
Foto: Místo Bulovky Nuselská radnice. Názvy nových zastávek matou cestující

DPP výběrová řízení vypsal na základě červnového usnesení rady hlavního města, která funguje jako valná hromada podniku. Scheinherr nicméně uvedl, že důvodem nynějšího vypsání jsou blížící se volby, protože "na obsazování pozic již netlačí koaliční partneři, konkrétně Petr Hlubuček a Jiří Pospíšil (TOP 09)". Dodal, že v podniku se zavedla nebo zavádí protikorupční opatření, například anonymní telefonická linka nebo přísná pravidla pro zadávání veřejných zakázek.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v červnu kvůli hospodaření v DPP obvinili více než desítku lidí, kromě Hlubučka a Augustína také mimo jiné podnikatele Michala Redla, který měl podle vyšetřovatelů vazby na hnutí STAN. Policie tvrdí, že organizovaná skupina obviněných systematicky obsadila klíčové pozice v DPP tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat úplatky.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Deník N ve středu napsal, že DPP dal výpověď třem pracovníkům, kteří jsou stíhaní v takzvané kauze Dozimetr, jak se kauza o možném podezření na korupci v podniku nazývá. Jedná se o šéfa právního odboru Dalibora Kučeru, vedoucího technické správy objektů Martina Vejsadu a šéfa informačních technologií Luďka Šteffela, potvrdil deníku mluvčí firmy Daniel Šabík.

DPP je největší městskou firmou, zaměstnává přes 11 000 lidí. Loni na něj hlavní město dalo asi 15,2 miliardy korun a v letošním roce je v rozpočtu vyčleněno více než 16,76 miliardy korun.