„Hranaté“ tramvaje T6A5 nasadí DPP v sobotu od 8:00 do 18:00 na linku číslo 4 na rozlučkové jízdy. Budou jezdit v intervalu 15 minut jako sólo vozy mezi obratišti Smíchovské nádraží a Čechovo náměstí. Platit v nich bude standardní tarif.

Historie vozů T6A5
Tramvaje vyráběla ČKD Tatra v Praze, brány továrny opustilo celkem 296 vozů.
V období let 1995 až 1997 nakoupil DPP celkem 150 vozů.

Všech šest vozů se následně vydá na průvod Prahou do smyčky Špejchar na společné focení. Kolona pojede po trase Anděl – Arbesovo náměstí – Újezd – Malostranské náměstí – Malostranská – Chotkovy sady – Špejchar. V 19 hodin se tramvaje vydají na poslední jízdu do domovských vozoven.

Pražský dopravní podnik převzal první dva vozy T6A5 v červnu 1995, do pravidelného provozu se tento typ dostal v listopadu.

MHD v Praze- tramvaje. Typ Tatra T6A5.
V Praze tramvaje dosloužily, Brnu budou stačit

„Čtyřka byla svého času jakousi kmenovou linkou těchto tramvají. Proto jsme ji záměrně vybrali i na sobotní rozlučku, navíc o sobotách a nedělích běžně nejezdí,“ uvedl člen představenstva DPP Jan Šurovský.

Do budoucna si DPP kromě muzejního vozu ponechá ještě další dvě tramvaje T6A5 (první a poslední dodanou), které plánuje nasazovat pouze do retroprovozu. Zbylá tři vozidla nabídne k prodeji.