Sobotní akce bude zahájena v muzeu MHD ve Střešovicích. Součástí bude průvod autobusů Prahou a doprovodný program na Výstavišti v Bubenči. Zájemci o jízdu v rozlučkovém průvodu si mohou zakoupit jízdenku za 50 korun na webových stránkách fanshopu DPP.

„Poslední vysokopodlažní autobusy typu Karosa B 951 jsme sice vyřadili z pravidelného provozu DPP na začátku loňského prosince, vzhledem k protiepidemickým opatřením jsme ale v té době nemohli pro veřejnost a fanoušky MHD uspořádat důstojnou rozlučkovou akci. Plníme náš slib z loňského roku,“ uvedl Jan Barchánek z DPP.

Nejstarší autobus bude Škoda 706 RO

Muzejní vozidla budou vystavena na nádvoří muzea MHD od 9:00 do 13:30. Průvod osmi autobusů vyjede ve 14:20 na Hradčanské náměstí, kde si budou moci lidé vozy vyfotit. Následně se rozjedou na okružní cestu centrem města a okolo 15:30 dorazí na Výstaviště. Zapojen nebude pouze tento typ autobusu, ale rovněž další, které byly vyráběny ve Vysokém Mýtě. Nejstarším bude Škoda 706 RO z přelomu 40. a 50. let.

Z Výstaviště se budou moci na krátkou okružní cestu vydat ti, kteří se nedostali do hlavního průvodu. Připraven bude trenažér městského autobusu typu Citybus. DPP uspořádá besedu o autobusech, závody modelů na vysílačku, postaven bude skákací hrad, občerstvení a infostánek DPP. „Na akci nebude chybět ani náborový stánek pro všechny, kteří uvažují o povolání řidiče autobusu MHD,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Program vyvrcholí ve 21:45 promítáním krátkých filmů o autobusech.