TSK informovala o výrazné komplikaci na webu. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní tah na letiště a páteřní komunikaci Prahy 6, rozhodla se magistrátní firma místo úplné uzavírky pro částečné uzavírání v místech, kde to bude zrovna nezbytné. Práce jsou z toho důvodu rozděleny do tří etap, navíc byly odloženy až na konec turistické sezony.

„Na Evropské opravujeme téměř dva kilometry dlouhý úsek. Musí se zde nejdříve odstranit staré vrstvy vozovky, měřicí body a otvory po sanačních vrtech, které tu zbyly z doby ražby metra. Poté se položí nový asfaltový povrch a na silnici necháme nanést nové vodorovné značení,“ uvedla Barbora Lišková, mluvčí TSK. „V první etapě necháme opravit úsek od Thákurovy po Šáreckou ulici ve směru z centra. Od středy 25. září do 11. října se tudy proto bude projíždět pouze jedním jízdním pruhem,“ upozornila Lišková.

Od 12. října začnou práce na druhé etapě v úseku od Šárecké po ulici Na Sekyrce, znovu ve směru k letišti. Řidiči v této etapě pojedou jedním jízdním pruhem vyhrazeným v protisměru. Stejné omezení se týká i třetí etapy, kdy se nového povrchu dočká vozovka mezi ulicemi Na Sekyrce a Vilímovská.

Práce v protisměru, tedy k Vítěznému náměstí a dál do centra, začnou mezi Gymnasijní ulicí a Šáreckou. Datum zahájení je podle TSK zatím nejisté a závisí hlavně na počasí. Následovat budou práce v úseku od Šárecké po Hadovka Office Park a zakončí se etapou od této kancelářské budovy po Horoměřickou ulici. „Dokončení se plánuje na konec roku. Kvůli možné nepřízni počasí se ale práce kvůli zimní stavební přestávce mohou protáhnout až do jara 2020,“ varuje městská společnost.

Při stavbě metra se propadla vozovka

TSK uvádí, že na Evropské třídě se pracovalo i v minulých letech, kdy rekonstrukce silnice končila až u mimoúrovňového křížení s Pražským okruhem. V roce 2014 komplikovala situaci řidičům i cestujícím městskou hromadnou dopravou prodloužení metra linky A z Dejvické do Nemocnice Motol. Dva roky předtím se při ražbě nové stanice Bořislavka dokonce propadla vozovka. Kvůli vzniklému kráteru tak byla Evropská taky uzavřena.

Další opravy zahájila TSK už v úterý v ulici Mariánské hradby, a to v úseku Chotkova – Jelení. Souběžně bude probíhat rekonstrukce i dalších silnic v blízkosti Pražského hradu. Omezení v této turisticky exponované oblasti skončí za dva měsíce.

Práce na rampě z ulice V Holešovičkách do ulice Povltavská, tedy směrem k tunelu Blanka, zase mohou zejména v dopravní špičce způsobit velké problémy. „Oprava bude probíhat za částečné uzavírky vždy v jednom jízdním pruhu po etapách. K objízdným trasám linek MHD nedochází. Předpokládané ukončení stavby je na konci roku 2019 v závislosti na klimatických podmínkách,“ oznámila mluvčí TSK.