Událost se stala ve středu. Řidič blokoval dopravu od 8:53 do 9:45 hodin. Podle Technické správy komunikací Praha (TSK) se auto porouchalo v pravém jízdním pruhu (ve zúžení) na Barrandovském mostě, za připojením z ulice K Barrandovu ve směru na Jižní spojku. "Vozidlo stálo na místě a mělo zapnuté varovné osvětlení. Řidič nevystoupil a neoznačil auto trojúhelníkem. Událost jsme předali na ústředně pracovníkům Policie ČR a kontaktovali jsme dispečink ÚAMK," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Podle ní dispečink na místo vyslal odtahové vozidlo, které přijelo v 9:13 hodin, ve stejnou chvíli jako policie. Řidič měl pak odtah odmítnout, jelikož si objednal vlastní. Ten dorazil v 9:45 hodin. TSK dále uvádí, že incident zkomplikoval dopravu v ulicích Strakonická a Dobříšská. Policie musela navíc regulovat tunely v celé délce, čímž se vytvořily kolony v ulicích V Holešovičkách, Liberecká a Cínovecká na příjezdu do Prahy. Současně vznikaly kolony i na příjezdových komunikacích do Prahy, jako například v ulicích K Barrandovu, Radlická, Plzeňská, Patočkova, Svatovítská a dalších. 

"Řidič odmítl odtah i po žádosti Policie ČR, která byla na místě, a tím způsobil dlouhé kolony v okolí rekonstrukce, regulaci tunelů a ohrozil a omezil dopravu na území Prahy," sdělila Lišková.

S jejím vyjádřením ovšem nesouhlasí policie. Z vyjádření mluvčí Violety Siřišťové vyplývá, že policisté dorazili na místo až později a řidiče nepřesvědčovali, aby využil nabízenou bezplatnou odtahovou službu.

"Policie přijela na místo kolem 9:20 hodin, tedy až poté, co s řidičem mluvila Technická správ komunikací Praha. Policista se muže zeptal, zda si sehnal odtahovku, a ten mu odpověděl, že ano a bude na místě za pět minut. Odtahovka na místo skutečně přijela. Řidič tedy splnil zákonnou povinnost odstranit neprodleně překážku z pozemní komunikace. My jako policie mu nemůžeme říct: Myslíme si, že budeme rychlejší. To nejde. Jiný případ by nastal například v tunelu," řekla Deníku policejní mluvčí Violeta Siřišťová.