Poslední sobotu loňského roku projížděla hlídka městské policie v noci ulicí Československé armády v Praze 6. Když je v protisměru míjel osobní automobil, který jel jedním kolem pouze po ráfku, okamžitě ho zastavili.

Ve chvíli, kdy řidič vystoupil, bylo vše jasné. Skelný pohled a krkolomná artikulace hodně vysvětlovaly. Dechová zkouška vzápětí první dojem potvrdila. Čtyřicetiletý muž nadýchal 1,5 ‰ a připsal si tak další pomyslný černý puntík.

Říkal si, že to dojede

Ani technický stav jeho vozidla totiž nebyl právě dokonalý. To, že nefungovalo osvětlení poznávací značky, byl asi ten menší problém. Horší byla proražená pneumatika, která se během jízdy prodřela až na ráfek.

K defektu došlo v Evropské ulici, když se muž vracel z letiště, kam vezl svou partnerku. Protože neměl rezervu a domů to bylo jen kousek, usoudil, že to dá. Od místa, kde ho strážníci zastavili, mu domů zbývalo ještě necelých deset kilometrů.

Opravdu kousek, ale pro střízlivého řidiče v automobilu, který splňuje všechny podmínky bezpečného provozu. V tomto případě byl výtečník omezen na osobní svobodě a předán příslušníkům státní policie.