Voda netekla v oblasti Střížkova, Proseku, Kobylis, Ďáblic a v části Libně a Vysočan. V teplém počasí náhradní zásobování vodou zajišťovaly desítky cisteren PVK, hasičů, Středočeských vodáren a z krizového štábu. Příčinou havárie byly pravděpodobně pohyby půdy, která se za velkého sucha smršťovala a tlačila na vodovodní řad.

Porušené potrubí o průměru 80 centimetrů bylo z roku 1965. Voda z něj vytékala rychlostí až 1000 litrů za sekundu a zatopila několik ulic. Společnost PVK vyzvala lidi, kterým havárie způsobila škody, aby se na firmu obrátili se žádostí o náhradu. Po výměně poškozené trubky za novou se voda začala do rozvodů napouštět už ve středu večer.

Podle Pokorného se jednalo o druhou nejrozsáhlejší havárii vodovodu v Praze za posledních pět let. Za největší výpadek v zásobování vodou označil květnovou havárii v Hanusově ulici v Praze 4. Osm hodin tehdy bylo bez dodávek vody přibližně 70.000 lidí.

PVK zásobují vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy a okolí. Firma je členem nadnárodní skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je také největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

Čtěte také: Desetitisíce Pražanů bez vody. Už pátá havárie za půl roku