„Dokončili jsme výkopové práce. Pokud vše bude bez komplikací, tak bychom opravu měli mít hotovou po dnešním poledni. Poté se bude vodovodní řad delší dobu napouštět, okolo dnešní půlnoci by to mělo být v pořádku," uvedl mluvčí.

Čtěte také: Na severu Prahy neteče kvůli havárii voda

Podle něj bylo štěstí, že je vodovodní řad z kopce, takže většina ulic v okolí havárie vodu stále má. „Mohou tam být nižší tlaky, ale nemáme informace o tom, že by ta oblast byla celkově bez vody," řekl Pokorný.

Podle původních informací mohla havárie připravit o vodu asi 10.000 lidí v obcích na sever od Prahy, v samotném hlavním městě 5000 obyvatel. Možná oblast bez vody je ohraničená ulicemi Evropská, Drnovská, Ruzyňská, U Prioru a U Silnice.

Havárie nastala v poli, kde se objevilo šest velkých propadů zeminy. Pohyby půdy v místě vodovodu vytvořily tlak na potrubí a zapříčinily jeho prasknutí. Na místě havárie několik hodin tryskala na povrch voda rychlostí 1000 litrů za sekundu, což je podle Pokorného značné množství. Prasklý vodovod je relativně nový, pochází z roku 2000.