Vítězku prvního kola Chmelovou navrhla KDU-ČSL. Do voleb šla jako zástupkyně koalice Chmelová do Senátu (Vlasta – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL, LES s podporou Pirátů). „Výsledky jsou povzbudivé, a potvrzují, že mnohaletá společná práce pro občany Prahy 10 nese ovoce. Jsem mimořádně hrdá, že jsme celou dobu vedli pozitivní kampaň – navzdory masivní antikampani, povětšinou samozřejmě anonymní," řekla Chmelová po svém úspěchu. „Do druhého kola jdu s odhodláním a pokorou a říkám to samé, co doposud: v Senátu chci být zastánkyní zájmů lidí na Praze 10," dodala.

Cabrnochová a Kislingerová neobstály

Mezi poraženými vedle Cabrnochové skončila také náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO), kterou volilo 15,12 procenta lidí a která byla třetí. „Výsledek mě mrzí, ale nevnímám jej jako tragédii. Přála jsem si, aby to vyšlo, ale rozhodli voliči, musím to respektovat a doufat, že příště uspějeme lépe," řekla. Ve vedení hlavního města bude pokračovat.

Méně než desetina voličů dala hlas bývalému řediteli Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Zdeňku Schwarzovi (za HPP), který byl senátorem v letech 2008 až 2014. Mezi kandidáty byl také hudebník Felix Slováček (za SsČR), vlastním jménem Antonín Slováček.

Štětina odešel do Evropského parlamentu

Cabrnochová, která obhajovala mandát, se do Senátu dostala v doplňovacích volbách v roce 2014. Ve druhém kole tehdy získala 50,91 procenta hlasů a vzhledem k nízké volební účasti o pouhých 132 hlasů porazila lékařku Janu Duškovou. Před šesti lety byl zvolen Jaromír Štětina (za TOP 09), kterého ve druhém kole podpořilo 57,5 procenta voličů. Porazil díky tomu Vladislava Lipovského (ODS). Štětina ze Senátu odešel po zvolení do Evropského parlamentu. Volební účast v prvním kole v roce 2010 byla 43,79 procenta. Letos byla 29,26 procenta.

Jiří Holubář (60; nestraník za TOP 09 a STAN)lékař, chirurg se specializací na traumatologii a chirurgii ruky. Vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy (UK) v Praze (1982). Pracoval jako sekundární lékař a odborný asistent na II. chirurgické klinice Fakulty všeobecného lékařství UK (1982 až 1994) a posléze ve stejném zařazení na I. chirurgické klinice Lékařské fakulty UK (1994 až 2004). Od roku 2004 vede privátní ambulantní chirurgickou praxi v Poliklinice Malešice v Praze 10. Působí také jako lékař několika vrcholových sportovců v Praze 10, pečuje o klienty Centra Paraple či o seniory. Holubář získal ocenění Lékař roku 2015. Je ženatý, má dva syny.

Renata Chmelová (45; nestraník za koalici Vlasta – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL, Liberálně ekologické strany s podporou pirátů)vedoucí projektu v hnutí Arnika (od roku 2015), zastupitelka Prahy 10. Je absolventkou Střední průmyslové školy elektrotechnické v Praze (1988). Pracovala ve společnosti ELKO, ve výzkumu médií AISA Média či v marketingu firmy PragoData. V roce 1997 nastoupila do firmy Asseco Solutions, v níž byla manažerkou a obchodní ředitelkou. Po mateřské pauze (2002 až 2009) se vrátila jako asistentka vývojového ředitele Asseco Solutions. V období 2010 až 2011 byla ředitelkou ekologické organizace Arnika. Od roku 2014 je zastupitelkou Prahy 10. Spoluzakládala a koordinuje činnost dvou občanských iniciativ – Koalice Trojmezí a Společně pro Desítku. Je vdaná a má dvě děti.

Čtěte také: Sledujeme on-line: Lidé vybrali budoucí krajské zastupitele a možná i senátory