„Nyní máme 150 účastníků a čekáme, že dalších 50 či 60 lidí ještě přijede," řekl v sobotu dopoledne  pořadatel Martin Šimon s tím, že na facebooku klub registruje přes tisícovku fanoušků. Na Džbán přijeli rovněž zahraniční účastníci například z Německa, Běloruska nebo Slovenska.

Jízda na elektrické čezetě 

Nejstarší stroje, které se setkání zúčastnili, jsou z 60. let minulého století. „Není vyloučeno, že přijede i nějaký z 50. let. Uvidíme," řekl Šimon. Účastníci se mohli ubytovat v místním kempu. Právě tady byly k vidění jednotlivé stroje. Zájemci si mohli rovněž vyzkoušet jízdu na nové čezetě, která je plně elektrická. Součástí akce byly i soutěže, například průjezd slalomovou drahou na čas nebo hod pneumatikou.

Vespa Club Czech Republic, který byl založen v roce 2004, sdružuje podle svých stránek osm lokálních klubů z celé republiky. Ty mají dohromady téměř 150 členů. Nejpočetnějším je Vespa Club Praha se 73 členy, na druhém místě je Vespa Club Budweis s 19 členy a na třetím klub z Brna s 16 členy. „Kolik je ale příznivců Vespy v ČR celkem, těžko odhadnout," doplnil Šimon.

Čtěte také: Sedlčany si spojují posádky veteránů se sýry, kotlinou a hezkými děvčaty