„Nejdražším vozem zde je nový černý Rolls-Royce Phantom v úpravě Mansory. Jeho cena je kolem 20 milionů korun. Dále Rolls-Royce Wright, který je půjčený přímo od automobilky, cena je kolem deseti milionů," uvedl předseda Rolls-Royce clubu Martin Kot.

Velkou pozornost poutal také vůz R200 non-fiction z dílny společnosti Hoffmann&Novague, který je moderním pojetím vozu Škoda 110 R využívající moderní techniku a pohon první generace Audi R8. „Erko" navrhl designér Petr Novague. Společnost Kovovýroba Hoffmann počítá s jeho malosériovou výrobou. Zástupce firmy dnes ČTK řekl, že společnost již kontaktovalo asi 15 možných zájemců o vůz.

Návštěvníci dnes mohou v přírodním parku Dubečské panské zahrady obdivovat předválečné veterány Rolls-Royce, klasické limuzíny z let poválečných, moderní limuzíny z let nedávno minulých, ale také řadu aktuálních modelů značky, ve které jezdí i britská královna Alžběta II.

Nové modely jiných značek

Nejstarší vozy na srazu pocházejí z 30. let minulého století. Zajímavým modelem je například prodloužená bílá limuzína Silver Shadow z konce 70. let. Jelikož bylo vyrobeno jen několik kusů pro americký trh. Je to podle organizátorů hodně raritní kus.

K vidění jsou v Dubči také nové modely značek Ferrari, Maserati, Lotus či hybridního BMW i8. Celý den také mohou návštěvníci hlasovat v anketě o nejhezčí vozy srazu.

V ČR je kolem 70 vozidel značky Rolls-Royce a přes 300 aut Bentley. Ceny ojetých rollsů začínají v tuzemsku na zhruba 300.000 Kč, nový vůz vyjde minimálně na 6,5 milionu korun. Typickým majitelem je padesátiletý muž. Tradiční britské značky, které byly desítky let spojené, mají od konce 90. let minulého století německé vlastníky. Rolls-Royce se uchýlil pod křídla BMW, Bentley patří do skupiny Volkswagen.