Masová konzerva, sáček těstovin či balení dětských plen mohou být pro někoho jen obyčejnou položkou na nákupním seznamu, pro jiného ale něco, co mu ulehčí život.

„V sobotu 11. listopadu mají lidé z celé České republiky – tedy i Pražané  – možnost od 8 do 20 hodin v rámci Národní potravinové sbírky zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Pomoc pak putuje zejména k seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů atd.,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost, která sbírku organizuje.

Seznam vhodných potravin je na webu 

Letos mohou lidé uskutečnit nákup, který odevzdají do sbírky, v rekordním počtu 750 prodejen po celé ČR.  Sbírka se uskuteční ve 395 obchodech partnerských řetězců a 355 drogériích. Přehled všech prodejen je možné nalézt na www.potravinypomahaji.cz

Na webu je také možné najít seznam vhodných potravin nebo drogistického zboží. Jde např. o konzervy, instantní polévky, cukr, mouku, luštěniny, krupičku, cereálie, dětskou výživu, cukrovinky pro děti, prací prášky a další. Potraviny putují z nákupního košíku dárců k dobrovolníkům, kteří budou přímo v obchodech a budou označení logem sbírky.

Večer 11. listopadu budou potraviny převezeny do skladů České federace potravinových bank a odtud zamíří k jednotlivým charitativním organizacím a dále pak k těm, kteří pomoc potřebují. Darováním pomáhají dárci především ve svém okolí. Loni sbírka vynesla 312 tun zboží, z čehož 4,6 tun bylo drogistické zboží.