Při prohlídce vzácného čtyřkřídlého paláce, který patří do Pražské památkové rezervace, zapsané na listině UNESCO, průvodci návštěvníkům přiblíží život v období renesance.

Rekonstrukce unikátní historické budovy začala v roce 2007 a zahrnovala zejména opravu parketových podlah a bourání nevhodných příček z 1. poloviny 20. století. Vloni nechali majitelé vyměnit veškeré osvětlení a také nevhodné dveře za nové dubové, které mají renesanční vzhled.

Nový nátěr získaly stěny, na nichž se nedochovaly původní malby. Prostory paláce využili na podzim pro natáčení několika scén autoři mezinárodního filmového projektu Borgia. Proměnou v té souvislosti prošla i konírna, která v italském snímku ztvárnila papežovu ložnici.

Na místě paláce stály ve 14. století čtyři gotické domy. Po velkém požáru Malé Strany a Hradčan v roce 1541 byla na místě vybudována renesanční stavba.

Největší rozmach čekal palác za 40 let, kdy ho koupili Martinicové. Synovec původního majitele Jaroslav Bořita z Martinic budovu dostavěl v barokním stylu.

Palác je po předchozí telefonické domluvě přístupný každý den od 10:00 do 18:00. Více informací naleznou lidé na webových stránkách www.martinickypalac.cz.