Takzvaně permanentka pro sousedy bude vydána pouze na základě doložení trvalého pobytu na území městské části Praha - Troja. Zájemci si budou moci permanentky vyzvedávat již od pondělí 1. srpna do pátku 9. září 2011 vždy od 9 do 19 hodin a to na pokladně Vinice u spodního vstupu do Vinice sv. Kláry.

„Ačkoli z dřívějších jednání za přítomnosti zástupců městské části Praha-Troja nevyplynul zájem o získání permanentky pro své občany, rozhodli jsme se, na základě četných proseb ze strany samotných občanů, poskytnout jednoroční volnou permanentku na vstup do venkovních expozic Botanické zahrady také obyvatelům Troje,“ uvedl náměstek pražského primátora Ivan Kabický, do jehož kompetencí patří Botanická zahrada hl. m. Prahy.

Pochod proti plotu

Hlavní město Praha dříve učinilo stejný krok ve vztahu k obyvatelům Prahy 8, konkrétně občanům, kteří mají trvalé bydliště v Bohnicích, Čimicích, Troji a Kobylisích, jež bezprostředně sousedí s areálem botanické zahrady.

Obyvatelé Troje si opakovanými protesty na politicích vymohli volný vstup do venkovních expozic zdejší botanické zahrady. Nezamlouvalo se jim, že po oplocení a uzavření areálu přišli o místo ke každodenní rekreaci, které s oblibou dlouhá léta využívali. Vrcholem nespokojenosti se v závěru letošního dubna stal Pochod proti plotu. (jfk, eis)

Čtěte také: Botanická zahrada zůstane oplocena, návštěvníkům nabízejí permanentky