Vrací se pražská mozaika, typická pro dláždění v historickém centru metropole, oznámila radnice prostřednictvím facebookového profilu starostky Černochové. Právě radní druhé městské části totiž tlačili, aby se opravy neodkládly až na jaro, ačkoliv Praha 2 nebyla objednavatelem ani zadavatelem prací.

„Je to jedno z nejpamátnějších míst na území Prahy 2, kde jsme letos v červnu slavnostně odhalili pamětní destičky se jmény Kubiše a Gabčíka a dalších padlých parašutistů. Jsme rádi, že se společnými silami městské části Praha 2 a TSK podařilo, aby byl chodník místo na jaře nově vydlážděn už nyní před Vánocemi,“ doplňuje místostarosta Jan Korseska.

Asfaltový pruh v Resslově ulici podél kostela sv. Cyrila a Metoděje.
Proboha, proč zrovna v Resslovce? Asfalt hyzdí chodník před kryptou parašutistů

Kritizovaný asfaltový pás vznikl na chodníku, po němž se prochází i spousta turistů, kvůli tomu, že společnost Pražská energetika nestihla pokládku inženýrských sítí včas a Technická správa komunikací (TSK) zvolila provizorní řešení. TSK uvažovala, že nový povrch položí až příští rok, ovšem díky teplému podzimnímu počasí mohli dělníci do „Resslovky“ dříve.

„Může se v nich však pokračovat pouze ve dnech, kdy nemrzne. Pražská mozaika se pokládá tehdy, pokud venkovní teplota neklesne v noci pod +5 ºC. Pokládá se totiž do písku, kam se přidává vápno a cement,“ dodala starostka Černochová s tím, že po celou dobu prací zůstává zúžen jeden jízdní pruh ve směru k řece. Podle předpokladu TSK budou práce hotovy do poloviny prosince.

Momentka z identifikace padlých z krypty. Zleva Horst Böhme, Johann von Feil, K. H. Frank a Karl von Treuenfeld. U nohou jim leží těla Hrubého, Švarce a Gabčíka.
Padlé parašutisty připomenou pamětní destičky na chodníku v Resslově ulici