„Divadelní bojovka je zážitkový vzdělávací program pro školní kolektivy, rodiny s dětmi a v upravené večerní verzi i pro dospěláky, který přirozeně propojuje hru, divadlo a vzdělávání. Letošní rok patří oslavám narození významného českého panovníka Karla IV., proto se i v bojovce letos vydáváme po jeho stopách," říká ředitelka festivalu Daniela Fialová.

Karel IV. v mnohém předběhl svou dobu

„Naší snahou je nejen představit Karla IV. jako nejvýznamnějšího českého panovníka, ale také jako urbanistu a velkého vizionáře – renesančního člověka, který v mnohém předběhl svou dobu. Nechceme pouze zprostředkovat dobu Karla IV., ale zabývat se otázkou, proč je pro nás po 700 letech Karel IV. důležitý," doplnila.

Od pondělí do pátku prostor Královské akropole zaplní podle pořadatelů školní kolektivy, odpolední a víkendový program zase čeká na rodiče s dětmi. Připraveno je více než 20 pohádek. Pořadatelé upozorňují na Batosnění pro batolata, školkou a školou povinné prý pohltí příběhy od Studia Damúza, Divadla Drak, souboru Buchty a loutky.

Vyšehrátky se pořádají už od roku 2004

Zlatý hřeb programu zatluče Divadlo Minor s cestovatelskou inscenací Mami, už tam budem?, říká dramaturgyně programu Johana Vaňousová.

Festival Vyšehrátky pořádá od roku 2004 vždy na začátku září Studio Damúza ve spolupráci s Vyšehradem. Vyšehrátky jsou interaktivní festival se zaměřením na loutkové a autorské divadlo a hravě vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost. Projekt stojí na principu propojování umění, hry a vzdělávání.

Čtěte také: Déčko chystá nové díly Pata a Mata i kreslený seriál pro starší