Vítěz výběrového řízení, do něhož lze nabídky podávat do 11. dubna, následně projekt zpracuje a bude dohlížet na přípravu i výstavbu objektu, který bude stát v místech ležících dlouhá léta ladem.

„Pozemek, nabízející krásné výhledy na údolí Vltavy i Kavčí hory, přímo vybízí k výstavbě terasovitého bytového domu. A já věřím, že projektanty inspiruje k vytvoření zajímavého architektonického řešení. Nájemníci městských bytů pak určitě ocení bydlení v komorním projektu v dobře dostupné a klidné lokalitě se spoustou zeleně,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (Spojené síly / TOP 09).

Vizualizace území od architektů Team 24.
Ze zapomenutého místa udělat moderní. Praha posvětila novou čtvrť v centru

„Vítěz výběrového řízení bude mít před sebou velmi zajímavý úkol – vyřešit požadavky vyplývajících ze Zadání investora pro městské nájemní bydlení a citlivé umístění plánované budovy v dlouhodobě zanedbaném místě,” dodal Petr Urbánek, ředitel Pražské developerské společnosti.

V bytovém domě Nový Zlíchov by mělo vzniknout přibližně pětadvacet bytových jednotek, z nichž každá bude mít terasu, balkon či soukromou část zahrady. S ohledem na charakter projektu pak Pražská developerská společnost předpokládá, že přednostně bude tento dům užíván rodinami s dětmi příslušníků takzvaných preferovaných profesí. K těm patří například učitelé, policisté, hasiči, pracovníci v sociálních službách či zdravotníci.

Trojice projektů na Pětce

Komorní bytový dům Nový Zlíchov, jehož dokončení je plánováno na rok 2026, vyroste v sousedství střední odborné školy na pozemku o rozloze 2 000 metrů čtverečních. Jedná se tak o jedno z nejmenších území, které bylo Pražské developerské společnosti Radou hlavního města Prahy na území metropole svěřeno k hospodaření. A jednu ze tří lokalit, nacházejících se v páté městské části.

Na návrh polyfunkčního domu s cca padesáti nájemními byty, který by měl být vybudován na menším pozemku mezi ulicemi V Botanice a Matoušova, vypsala Pražská developerská společnost architektonickou soutěž už počátkem března. Její výsledek by měl být známý v srpnu.

Pracovní setkání při příležitosti dokončení geologického průzkumu metra D a prohlídka dvou největších lokalit PAD4 a VO-OL včetně děl vytvořených v podzemí.
Může se stavět: trasa metra D z Pankráce do Písnice nakonec vznikne

Na městském pozemku o rozloze cca 18 900 metrů čtverečních, který je vymezen ulicemi Peroutkova a Jinonická, PDS počítá s vybudováním až šedesáti nájemních bytů, prostory pro maloobchod a administrativu. Tento projekt, nacházející se v širším centru Prahy, byl koncem loňského roku projednán Investičním expertním výborem PDS, na jeho schválení Radou hlavního města Prahy by mělo dojít v průběhu roku 2022.