VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Developeři rozšiřují služby. Nabízejí byty ovládané přes mobil

Chcete chytrý byt s centrálním mozkem, anebo doma raději uvítáte stálý přísun kyslíku? I v bytě s pokoji panelákových rozměrů můžete mít finskou saunu nebo se aspoň kochat sochami za domem. Otravují vás podobná lákadla a chcete obyčejný byt za takzvaně slušnou cenu? Ve všech těchto případech je, kam se obrátit.

18.9.2017
SDÍLEJ:

Byt. Ilustrační foto. Foto: Shutterstock

Rezidenční developeři sázejí stále víc na marketing a snaží se o to, aby lidé jejich projekty snadno rozpoznali. Pryč jsou doby, kdy všichni nabízeli „byty v atraktivní lokalitě s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností“.

Chytré bydlení 

Trendem je nabídnout něco navíc a vymezit se vůči konkurenci. Velikost bytů v novostavbách se totiž zásadně neliší od těch z doby před rokem 1989, posouvá se však standard bydlení, zejména pokud jde o použité materiály a technologie.

Česká developerská firma Trigema označuje své projekty nálepkou Chytré bydlení. „Rok od roku využíváme víc elektrických spotřebičů. Domácí automatizace propojuje všechna zařízení v jeden systém, který může být ovladatelný skrz mobilní zařízení či počítač. To znamená, že nepotřebujeme spoustu samostatných ovladačů a jednotlivá zařízení mohou spolupracovat. Například pokud zapnete televizi, zatáhnou se žaluzie a zapnou tlumená světla,“ vysvětluje majitel Trigemy Marcel Soural.

Větrání zajistí automatický systém 

Součástí moderních technologií je také vestavěný systém vzduchotechniky, zajišťující nucené větrání. Právě na rekuperaci a zdravém vnitřním prostředí v bytech si buduje jméno další tuzemský developer JRD. „Že se v bytech nesmí otevírat okna, je mýtus, který se nezakládá na pravdě. Okno si i v pasivním domě samozřejmě otevřít můžete. Proč se však nechat obtěžovat hlukem či prachem z ulice, když to není nutné? Výměnu vzduchu totiž zajišťuje automatický systém řízeného větrání za pomoci rekuperační jednotky. Ta se zároveň stará o udržování příjemné stabilní vnitřní teploty,“ tvrdí majitel JRD Jan Řežáb.

Na zeleném bydlení založili image také původem skandinávští developeři Skanska Reality a YIT. Švédská Skanska se snaží prorazit například se splachováním šedou vodou či v poslední době s takzvanou participací, kdy se o podobě budoucích projektů baví s občany. YIT se dřív snažila zaujmout nabídkou saun přímo v bytech, poptávka Čechů po nich je však velmi malá. Nyní proto sází na design a architekturu ve finském stylu a navíc si ke své propagaci přizvala populární sportovce, manžele Gabrielu a Petra Koukalovy. O něco podobného se před lety pokoušel i Metrostav s atletem Romanem Šebrlem.

Do oblasti luxusního bydlení se pouští největší rezidenční developer Central Group. Platí to zejména o jeho projektech v atraktivních lokalitách Prahy, které nově nabízí pod značkou Premium. Dvojka na trhu s novými byty Finep zase přišla s nabídkou kompletních služeb pod značkou ProBydlení. Mimo jiné cílí na lidi, kteří si kupují byty na investici k dalšímu pronájmu, a Finep jim zajišťuje veškerý servis.

Šest soch a 3D kino

Izraelský developer Star Group lákal ve svém už dokončeném komplexu Kejřův park dokonce na 3D kino. V aktuálním projektu Nové Chabry ale přichystal, co se kultury týká, šestici soch pod širým nebem. Společné klubovny nabízel svého času Metrostav v projektu Na Vackově, od nápadu však brzy ustoupil. Komunitní bydlení neboli cohousing se v českých poměrech neuchytilo.

Nabídnou komunitní zahradu i hmyzí hotel

Nyní se ho částečně snaží oživit skupina KKCG v luxusním areálu top´rezidence v Šáreckém údolí, kde mají mít budoucí obyvatelé k dispozici designovou klubovnu. Netradiční lákadla, která však zatím zůstávají na papíře, má JRD v projektu Ecocity Malešice, kde slíbila přichystat obyvatelům například tubusovou skluzavku, hmyzí hotel či komunitní zahrádku s kompostéry.

Na hony vzdálený experimentům a věrný své strategii nízkých cen naopak zůstává developer Evžen Korec. „Ekospol dlouhodobě staví byty s nejlepším poměrem ceny a kvality, v čemž bude i nadále pokračovat. Chceme totiž nabídnout takové byty, které budou dostupné co nejširšímu spektru zájemců,“ říká Korec.

Autor: Denisa Holajová

18.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci referent/ka oddělení vodního hospodářství a ochrany prostředí Odboru životního prostředí MěÚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo pracoviště:, - Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, , Prvotní kontakt:, - podání písemné přihlášky do výběrového řízení, , Upřesňující údaje:, - Charakteristika vykonávané práce: komplexní výkon státní správy na úseku vodního hospodářství a ochrany prostředí. , - Zájemci, kteří splňují předpoklady a požadavky stanovené vyhlašovatelem, mohou do výběrového řízení posílat své písemné přihlášky se všemi předepsanými náležitostmi a přílohami na adresu MěÚ Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Masarykovo nám. 1, 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, v označené obálce "VŘ/REFERENT OVH" do 04.05.2018. , - Písemná přihláška zájemce musí obsahovat: jméno, příjmení a titul zájemce, datum a místo narození, státní příslušnost a místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (nebo dokladu o povolení pobytu, jdel-li o cizího státního občana), datum, vlastnoruční podpis uchazeče. , - PŘIHLÁŠKY NELZE POSÍLAT ELEKTRONICKY. , - K přihlášce zájemce dále přiloží: životopis s uvedením údajů o průběhu dosavadních zaměstnání, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíců, u cizích státních občanů též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud domovský stát takový dokument nevydá, doloží cizí státní občan čestným prohlášením), ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání; souhlas s nakládáním s osobními údaji pro účely výběrového řízení. , - Předpoklady: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání; dle § 4 zák. č. 312/2002 Sb.: státní občanství ČR, případně cizí státní občan s trvalým pobytem na území ČR; starší 18 let; způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost, znalost českého jazyka., - Požadavky: praxe v oblasti vodního hospodářství vítána, osvědčení o zvláštní odborné způsobilosti na úseku vodního hospodářství vítáno, znalost legislativních předpisů souvisejících s vykonávanou činností, základní administrativní a PC dovednosti, dobré komunikační schopnosti, samostatnost a ochota k dalšímu vzdělávání, flexibilita a spolehlivost, řidičský průkaz skupiny B. , - Více informací na www.brandysko.cz, sekce volná pracovní místa., , Zaměstnanecké výhody:, - stravenky, 3 dny zdravotního volna. Pracoviště: Město brandýs nad labem - stará boleslav, Masarykovo náměstí, č.p. 1, 250 01 Brandýs n.Labem-St.Bol.1. Informace: Vlastislav Horáček, +420 221 621 450.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 60 000 Kč

Vývojáři softwaru Vývojář softwaru. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 60000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1082/8, Nové Město, Praha, Kontakt: Tomášková Kateřina, e-mail: Kateřina Tomášková <katka@evalue.cz, - Java/JEE Developer, - Navrhování a analýza technických požadavků, vývoj modulů založených na požadavcích klienta, optimalizace systému, - Výborná znalost OOP, - Znalost platform Java a JEE, Spring, ORM (Hibernate/iBatis/EJB), Oracle, PL/SQL, - Znalost dalších nástrojů, serverů, OS, metodologií potřebných pro programování v Java, - Zkušenosti s interaktivním vývojem (Agile/Scrum), - Dobré komunikační schopnosti v angličtině, - Uvítáme pragmatického, flexibilního týmového hráče, který se zaměřuje na potřeby zákazníků, rád sdílí své nápady a nevadí mu virtuální spolupráce. Pracoviště: Evalue.cz s.r.o., Revoluční, č.p. 1082, 110 00 Praha 1. Informace: Kateřina Tomášková, .

Služby - Úklid servisu 17 000 Kč

Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: od 6:00h. - 14:30h. a 1x do týdne odpolední: od 6:00h.-18:00h. a 1x sobota do měsíce: od 7:00h. - 14:00h.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 41 500 Kč

Vývojáři webu a multimédií Frontend Developer. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 41500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na uchazeče:, Místo výkonu práce: Thámova 137/16, Praha 8, Kontaktní osoba: Hrdličková Jana, tel.: 603116538, e-mail: jana.hrdlickova@kompitech.com, Požadavky, Alespoň roční praxe jako Frontend developer, Znalost jQuery, CSS, JavaScript; Python, Bootstrap, Praxe v kódování, data modelingu, Schopnost napsat čistý, dobře strukturovaný CSS. Pracoviště: Kompitech s.r.o., Thámova, č.p. 137, 186 00 Praha 86. Informace: Jana Hrdličková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Politik a radní Petr Dolínek.
13

Dolínek: Poslanci ČSSD nemluvili o nabídce od ANO

Šídlatka velká z pražské Stromovky

Vyfoťte pražskou přírodu a ukažte ji světu. Začíná projekt City Nature Challenge

Očkujte se proti encefalitidě i meningitidě, radí lékaři

Nemocných klíšťovou encefalitidou přibývá v Praze nejvíc z českých krajů. Češi podle lékařů stále podceňují očkování jako nejlepší prevenci. 

Potyčka v Zemanově štábu byla přestupkem, vyhodnotila policie

Potyčku, která se v lednu tohoto roku odehrála v pražském Top Hotelu po prezidentských volbách, vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc bude řešit správní úřad v Praze 4. Výjimkou je počínání podnikatele Karla Slezáka, který v únoru zemřel a policie jeho případ odložila. V pondělí o tom informovala média policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Debakl Komety, bitva u Veveří a mladí virtuosové z Trutnova: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 14. až 15. dubna 2018.

Veverčata, zajíčci i myšice. Záchrannou stanici čeká s příchodem jara plno práce

Pražané jsou nadšení. Přišlo jaro. Pro Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijících živočichů to ale znamená pěkný „záhul“. S teplem začíná i sezóna mláďat. V tomto týdnu se v záchranné stanici zotavuje dokonce 53 mláďat nejrůznějších zvířat. Prozatímní domov tu tak mají veverčátka, malé hrdličky a přes 20 zajíčků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT