Projekt nazvaný Zelený dvůr se má skládat ze čtyř novostaveb a jedné zrekonstruované stávající budovy. Právě ta bude sloužit pro administrativu. Dva bytové domy mají mít podle dokumentace dvě podzemní a osm nadzemních podlaží. Zbylé dva bytové domy budou nižší, u jednoho firma počítá se sedmi nadzemními podlažími a u nejmenšího se čtyřmi. Pod zemí budou mít oba jedno podlaží.

Kromě bytů počítá firma také se čtyřmi ateliéry a sedmi nebytovými prostorami. V podzemí budou garáže s 99 parkovacími místy. Uvnitř nově vzniklého areálu chce firma vysadit zeleň a menší stromy.

Investor nyní musí získat územní rozhodnutí a stavební povolení. Kdy chce začít stavět, neuvedl.

Společnost Pankrác působí na nemovitostním trhu od roku 1994. Bytové domy staví pod značkou Vivus, v minulosti dokončila projekty například v Uhříněvsi, na Pankráci, v Kamýku či vedle O2 Arény naproti nákupnímu centru Galerie Harfa. Kromě rezidenčního developmentu pronajímá také kancelářské, obchodní a skladové plochy.

Letošní rok je pro developery rekordní, podle statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali v Praze v prvním pololetí 3550 nových bytů, meziročně o čtvrtinu více. Prodeje by měly růst i v dalších měsících.