Největšímu riziku tak asi budou vystaveni rodiče v případě, že jejich potomek odmítne areál opustit. I bez ohledu na všechny triky, které na ně za tímto účelem zkusí, by si však právě oni neměli akci nechat utéci.

Nevíte? Do Vánoc už vědět budete

Podobně jako v loňském roce veletrh nabídne nespočet podnětných atrakcí a produktů, jejichž prostřednictvím si budou moci dospělí vztah se svým capartem upevnit, rozvinout, případ­ně obohatit jeho tvůrčí sklony. To vše jim umožní pest­rá skládačka her, hraček i atrakcí určená dětem všech věkových kategorií, jejich rodičům, ale také nastávajícím maminkám.

V praxi to znamená, že pokud dosud nevíte, jaká hračka či zábava pro vaše dítko jsou těmi nejvhodnějšími případně očekáváte přírůstek do rodiny a sháníte výbavičku, na For Toys a For Babies naleznete širokou inspiraci.

Současně veletrh plní i další praktické poslání, které návštěvníci možná ocení dodatečně v průběhu následujících měsíců.

Jak totiž uvádí jeho manažerka Hana Kovářová: „Novinky, které vystavovatelé na veletrhu představí, jsou určeny již pro předvánoční a vánoční trh.“

Hračkářští obři i česká klasika

Slova organizátorů, že na své si přijde každý, podtrhuje bohatá účast vystavovatelů. Zastoupeny budou velké společnosti jako hračkářský obr Hasbro, který na veletrhu představí například velkou expozici Little Pet Shop v podobě dnes už bezmála i sběratelské kolekce zvířátek.

Zkrátka nepřijdou ani malí milovníci světoznámé kostky Lego, kteří opanují nejenom rozlehlý výstavní prostor zahrnující velkou plochu na stavění, ale současně se jim zde představí nejnovější sady této proslulé stavebnice.

„Lego se bude prezentovat stylově, to znamená, že jejich expozice je jedna velká hrací plocha, kde si děti mohou vyzkoušet svoji fantazii ve světě Lego kostek,“ upřesňuje Hana Kovářová.

Od konstrukcí ke křečkům

Na akci se ovšem uvedou i české legendární stavebnice Monti systém nebo Seva umožňující malým, ale i velkým vytvářet funkční konstrukce od aut po bytové interiéry a podporovat tím nejenom fantazii, ale třeba i technické nadání dítěte.

Společnost Corfix Distribution pro změnu přiveze do Letňan novinku konstrukční stavebnici Eitech, a firma Malý génius hodlá odprezentovat nevšední pěnové puzzle pro rozvíjení dětské kreativity. Velký zájem očekávají pořadatelé také od přehlídky společnosti Smartlife, autorizovaného dovozce plyšových křečků Zhu Zhu Pets, kterým navíc bude sekundovat postavička z filmu Kuky. Ta se zabydlí na stánku firmy Noe.

Karel Gott na úvod

Veletrh navíc nenabídne jen hračky. Jeho součástí bude i nabídka vydavatelů dětské literatury a řada doprovodných akcí jako přehlídka dětských autosedaček nebo modelářský a hobby veletrh Model Hobby. Během kulturního programu zase na děti čeká představení Inky Rybářové s klaunem Rybičkou, závody na plyšových koních nebo diskotéka s Diamond Cats.

Veletrh pak ve čtvrtek zahájí svým vystoupením domácí slavičí legenda Karel Gott a pozvání na vernisáž přijal i režisér Jiří Adamec.

A teď něco o plyšovém křečkovi ze salonu krásy

„Veletrh hraček For Toys a For Babies nabídne svým návštěvníkům jen bezpečné výrobky,“ uklidňuje rodiče manažerka akce Hana Kovářová

Ústřední manažerkou letošního veletrhu hraček For Toys a For Babies v Letňanech je Hana Kovářová z pořadatelské firmy ABS, a. s.
V rozhovoru jsme jí položili několik otázek, které by návštěvníka akce mohly zajímat, zejména pokud dorazí na akci se svými dětmi.

Řada rodičů se stále častěji setká­vá na trhu s hračkami vyrobenými z materiálů, které ohrožují zdraví jejich dětí. Jak jste se v tomto přípa­dě pojistili proti nabídce takových výrobků v rámci vašeho veletrhu?
Pravidelnými vystavovateli v rámci veletrhu For Toys jsou oba naše státní zkušební ústavy pro posuzování kvality, bezpečnosti a certifikaci hraček TZÚS České Budějovice a ITC Zlín.

Jaké expozice byste doporučila rodičům, kteří hledají nějakou hračku, nad níž by mohli se svými dětmi trávit čas společně a současně se s nimi rovnocenně a dobře bavit?
Stále více jsou v oblibě společenské stolní hry, které nabízejí možnosti rozvíjet logické myšlení, stejně tak deskové stolní hry, které vychází z počítačových her.

Co se bude na veletrhu skrývat pod rukodělnými dílnami? Jaké aktivity návštěvníkům přímo v areálu nabídnou? A budou si moci jak malí, tak velcí to, co si v nich vytvoří, odnést i domů?
Dílny přichystali vystavovatelé, jejichž sortimentem jsou „kreativní hračky“ barvy, razítka na stěny a na textil. Návštěvníkům se v nich v rámci expozice nabídne možnost vyzkoušet si různé rukodělné techniky. A tyto svoje výtvarné počiny si skutečně mohou odnést.

Jakou vlastností se vyznačují křečci Zhu Zhu Pets neboli čím tak úspěšně konkurují těm živým, že si získali téměř pověst fenoménu?
Jde o plyšové křečky, pro které je možné pořídit kompletní městečko a bohatým příslušenství na způsob světa lidí, a to třeba včetně pizzerie, letiště nebo salonu krásy. Možnosti doplňkového sortimentu bych přirovnala k nejmenované panence, ke které si můžete postupně koupit veškeré vybavení, včetně autíčka nebo partnera.

S jakými vydavatelstvími spolupracujete v případě knižní nabídky a volili jste pro výběr vydavatelů či jejich titulů nějaká tématická nebo obsahová kritéria?
Mezi naše vystavovatele patří Euromedia knižní klub, nakladatelství Rebo a knižní nakladatelství Mladé Fronty. Vzhledem k tomu, že veletrh je určený rodinám s dětmi, sami vystavovatelé vědí, s jakými knižními novinkami se na veletrhu prezentovat. Z naší strany jsme tedy nevznášeli žádné speciální požadavky.

Veletrhu se v roli hosta měla v rámci jedné z expozic zúčastnit i populární zpěvačka Ewa Farna. Podle posledních zpráv nicméně nedorazí. Nahradí ji někdo?
Ano, Ewa Farna měla být součástí velké show na stánku Hasbro, ale nakonec nepřijede. Každopádně o zajímavé vystoupení nebudou návštěvníci ani tak ochuzeni. Náhradníka z řad zajímavých uměleckých osobností však v tuto chvíli vystavovatel ještě tají jako překvapení.