Deset mateřských školek se promění ve vesmírné lodě a fantazii se přece meze nekladou. Tábory, které MŠ organizují ve spolupráci s jazykovou školou Wattsenglish, jsou pro všechny děti od pěti do deseti let a zúčastnit se mohou jak pokročilí, tak naprostí začátečníci bez zkušenosti s angličtinou.

Letní ideál pro nejmenší děti

„Tábory Wattsenglish mají v naší školce tradici, letos je pořádáme již pátým rokem a zájem o ně neustále roste," potvrzuje Jarmila Kotrbová, ředitelka MŠ Korycanská. „Pro rodiče je to další alternativa, jak zajistit v době, kdy běžná školka nefunguje. Na tábor se sem k nám sjíždějí děti z celé Prahy 8."

Příměstské tábory jsou podle ní také ideální pro ty děti, které by ještě nezvládly být na noc odloučeny od rodičů.

Tábory Wattsenglish, to není žádné posedávání v lavicích a opakování slovíček, na děti čeká pět dní plných zážitků. Vydají se za dobrodružným poznáváním planet, ve vlastnoručně vyrobeném skafandru prozkoumají život na Zemi okem kosmonauta.

Všudypřítomný lektor

„Možná někde narazíme i na mimozemšťany. Budou rozumět anglicky? Vyzkoušíme je! Jako každoročně čeká děti spousta her, dobrodružství a soutěží," poodhaluje náplň táborů metodička Michaela Pavlátová.

Všechny nástrahy mezihvězdného prostoru pomůže dětem překonat kvalifikovaný lektor Wattsenglish.

„Je s dětmi celý den, konverzuje s nimi u oběda, na výletech i při výrobě kostýmů. Rodiče mohou mít jistotu, že své děti svěřují profesionálům," doplňuje Pavlátová. Kromě kvalifikovaných lektorů bude na táborech i tým zkušených českých vedoucích.

Přísný výběr vedoucích

Jejich výběr je velmi přísný. Společnost Wattsenglish dbá na to, aby i čeští vedoucí měli dobrou úroveň angličtiny. Pražské příměstské tábory Wattsenglish jsou určené pro děti od 5 do 10 let, trvají pět dní a rodičům nabízí smysluplně strávený čas jejich dětí o prázdninách.

„Děti se učí velmi rychle, z pozice lektorky cítím, že je pro mě nejtěžší předat zkušenosti rodičům. Doma může být třeba poněkud komplikovanější přimět děti ke komunikaci v angličtině. Na táborech to jde samo. Jsem proto ráda, že vždycky v pátek máme možnost setkat se s rodiči a předvést jim, co se děti za ten týden naučily," říká lektorka Angela Larson.

Děti přicházejí na tábor vždy ráno od 7.30 do 8.30 hodin a odpoledne mezi 16.00 a 16.45 hodin se vracejí domů. „Takže je zvládnou i ti nejmenší, kterým by se na pobytovém táboře ještě stýskalo," doplnila Michaela Pavlátová.

Termíny příměstských táborůMŠ Na Balkáně: 30. 6. - 4. 7. nebo 7. - 11. 7.
MŠ Blatenská: 21. - 25. 7., 28. nebo 1. - 8., 4. - 8. 8.
MŠ Srdíčko: 7. - 11. 7.
MŠ Duha: 18. - 22. 8.
MŠ Podbělohorská: 21. - 25. 7. nebo 28. 7. - 1. 8., 4. - 8. 8.
MŠ Libocká: 7. - 11. 7., 14. - 18. 7.
MŠ Chaberáček: 14. - 18. 7.
MŠ Korycanská: 14. - 18. 7. nebo 21. - 25. 7., 28. 7. - 1. 8.
MŠ Na Pěšinách: 11. - 15. 8.
MŠ Satalice: 14. - 18. 7.
Zdroj: Wattsenglisch Ltd.

Čtěte také: V Praze v posledních letech stoupá zájem o příměstské tábory