Project out of home je festival a zážitková hra pro děti 
z dětských domovů. Cílem je upozornit na celospolečenský problém, kterým je neřešená integrace dětí do společnosti ve chvíli, kdy opustí dětský domov. Nadační fond Albert se do projektu zapojil poprvé 
i finančně.

První děti přijely do Alberta z dětského domova v Potštejně. Jejich první kroky vedly do krytu v podzemní. Prohlédly si totiž celou budovu odspodu až nahoru. Podívaly se, v jakém prostředí pracují nákupčí zboží, jak vypadá marketingové nebo finanční oddělení. Samozřejmě nejvíce je zajímalo, v jakém prostředí sedí generální ředitel.

Když se pak děti shromáždily v zasedací místnosti, představila se jim kvalitářka Lenka Smolná, která jim vysvětlila, co takové povolání obnáší. Aby to neměly lehké, hned na to je čekal krátký test. Dva hoši neměli 
s některými odpověďmi problém, protože už mají zkušenost s prací v pekárně, takže mají ponětí, co takové kontroly obnáší.

Děti z dětského domova v Potštejně navštívily v sobotu centrálu Alberta v pražských Nových Butovicích.

Pak už ale přišlo na řadu praktické cvičení. A to pěkně sladké. Před školáky totiž postavili několik vzorků čokolády. Na základě svých smyslů a preferencí měli všechny obodovat a vybrat tu nejlepší. Taková práce by je bavila a role ochutnavače jim šla pěkně od ruky. Mezi jednotlivými kousky pak popíjeli čistou vodu, aby se jim spravila chuť a mohli tak lépe hodnotit.

Nakonec pak přišlo další příjemné cvičení. Měli se vžít do pozice nákupčího a vybrat nejlepší výrobky, které by obchod nabízel školákům od srpna. Po dvou hodinách pak děti odcházely s novými zkušenostmi a představou, jestli by je podobná práce bavila.