Vedení Prahy 10 v roce 2001 rozhodlo o úplném zastavení privatizace bytového fondu. Nástupnická garnitura ale o dva roky později celý projekt opět oživila a dala tak uživatelům 3500 bytů naději, že se stanou majiteli bytů, ve kterých žijí. Od té doby uplynuly téměř čtyři roky a zprivatizován nebyl ještě ani jeden byt. „Žádost o privatizaci jsme podali před šesti lety a pořád se nic neděje. Pokaždé se objeví nějaký problém, který ji oddálí. Radnice nám neříká pravdu,“ zlobí se Josef Holer z Černokostelecké ulice. Podobný problém mají i desítky dalších lidí, mezi nimi i manželé Dixovi z Minské ulice.

V roce 2003 dostali možnost aktualizovat žádost o privatizaci. Nabídku využili a čekali, co se bude dít. Teď jim dochází trpělivost. „Byt jsme získali v obálkové soutěži za nemalé peníze. Koupi do osobního vlastnictví bychom samozřejmě uvítali. Radnice by s námi měla lépe komunikovat a vysvětlit, proč se to tak táhne,“ říká Monika Dixová.

Manželé dokonce obdrželi před rokem od radnice dopis, ve kterém jim sdělila, za jakou částku mohou byt odkoupit. Doporučila jim také konkrétní banky kvůli hypotéce. „Tím nás namlsali, brali jsme to jako hotovou věc,“ dodává Dixová.

Podle místostarosty Bohumila Zoufalíka, který má privatizaci na starosti, městská část dělá v agendě převodů maximum. Před 14 dny byly podepsány první smlouvy v několika desítkách bytů…

Podrobněji se tématu věnujeme ve čtvrtečním vydádí Pražského Deníku ( 28. 6. 2007 ) na str. 10