Ten se tématu podrobně věnoval v dubnu 2007. „Státní správa se tak začala o situaci víc zajímat,“ uvedl starosta. Rychle blednoucí přechody trápí Mnichovice každoročně, protože se na ně používá pouze rozpouštědlová barva. Nejinak tomu bylo i letos. Když redaktoři Deníku navštívili na jaře toto město nedaleko od Prahy, přechody nebyly na silnici skoro vidět. „Je to velmi nebezpečné,“ sdělil v anketě dvacetiletý hasič Vít Doležal. „Někteří řidiči si jich totiž ani nevšimnou,“ dodala podnikatelka Alena Knapová.

Starosta děkuje Pražskému deníku

Deník se začal okamžitě dotazovat zástupce Středočeského kraje, který je vlastníkem mnichovických komunikací a také Správy a údržby silnic v Kutné Hoře, která se o ně stará. Věci se daly do pohybu a ještě před letními prázdninami přechody zářily bílou barvou. Většinou jsou přitom přechody barveny až na konci léta a město muselo vynakládat velké úsilí, aby se tak vůbec stalo. „Letos to díky zájmu vašeho listu bylo snazší a hlavně mnohem rychlejší. Děkujeme. Kéž by to tak bylo každý rok,“ dodal starosta Petr Schneider.

Kraj připustil zásluhu novinářů

Zástupce Středočeského kraje Martin Kupka potvrdil, že kraj sice jako vlastník hlídá stav přechodů, ale podíl Deníku na jejich rychlejším obnovení připustil. „Na problém v Mnichovicích jste dost upozorňovali, a tím ho dostali do středu zájmu,“ přiznal Kupka.