Předvojem víkendových pestrých akcí byl včera úklid Modřanské rokle. V kontejnerech skončily díky dobrovolníkům nejen drobné odpadky, ale například i pneumatiky.

O víkendu pořádají tradiční oslavy ekologická sdružení a instituce. Například Arnika se bude v sobotu prezentovat v centrálním parku Lužiny, kde proběhne program s názvem Jak se nám žije uspořádaný sdružením Tereza. „Lidé se u našeho stánku dozvědí, co mohou sami udělat pro ochranu životního prostředí a jaké jsou aktuální problémy Prahy,“ sdělila organizátorka akce a vedoucí pobočky Arniky v Praze Lenka Petrlíková Mašková.

Základní organizace Českého svazu ochrany životního prostředí Koniklec zase nabídne program v sobotu na letišti v Točné, kde kromě soutěží dojde i na sázení stromků.

Slavit ekologicky se bude i v Toulcově dvoře. „Sobotní den bude věnován aktuálnímu tématu obnovitelných zdrojů a úspor energie,“ informoval za Toulcův dvůr Jakub Moravec.

Slaví nejen ekologové

Vlastní program si připravila také pražská zoologická zahrada, která se bude věnovat obojživelníku roku 2007. Stal se jím skokan ostronosý, kterého zoo svým návštěvníkům představí v 11 hodin.

K oslavám Dne Země se přidají rovněž některé domy dětí a mládeže.

Od 14.30 do 17 hodin to bude například Dům dětí a mládeže Jižní Město. „Pro děti bude připravena řada soutěží a tvůrčích dílen, kde si budou moci vyzkoušet například výrobu ručního papíru či postavit si město podle svých přestav,“ láká za dům dětí a mládeže Veronika Belešová. Program na zahradě domu dětí a mládeže bude zdarma.