Lidé na Pankráci si stěžují, že už nemají kde nakupovat čerstvou zeleninu. Každý čtvrtý stánek v nové kamenné tržnici však podle provozovatele nabízí právě tento sortiment. Tržnici čeká brzy další rozšíření. „V létě počítáme i s prodejem venku,“ řekl Tomáš Spěvák z firmy ATM Consulting Prague.

Rozšíření plochy však není jediná změna. „Na místě dnešní restaurace vznikne také herna,“ odpověděl na dotaz z publika Spěvák. Firma začne s přestavbou až dostane stavební povolení. Tyto plány se však nelíbí občanskému sdružení Pankrác. „Herny přitahují kriminalitu,“ řekl Zdeněk Holeček. Podle zástupce investora tomu dnes tak už není.

Obyvatelé Pankráce využili během Dne s Deníkem také možnost obracet se na starostu. „Slyšeli jsme, že se bude rušit základní škola Horáčkova,“ přihlásila se Blanka Habadová. V roce 1996 bylo v Praze 4 dvanáct tisíc žáků, dnes je jich pouze 9000. Podle demografické studie jsou dnes školy na Pankráci využívány z 50 až 60 procent. „Proto bychom rádi některé školy spojili, ale ještě není jasné, které,“ odpověděl starosta Prahy 4 Pavel Horálek. „Budeme se snažit ZŠ Horáčkovu zachovat, není ale jasné, v jakých prostorách,“ dodal Horálek. Objekty, které by po případném sloučení byly prázdné, by radnice ráda využila pro střední nebo vysoké školy.

A jaké jsou plány radnice s Pankráckou plání? „Rádi bychom spojili Kavčí Hory a park Družba, aby vznikla jedna plocha pro odpočinek,“ řekl Horálek. Další plány starosta prozradí 23. června při veřejné prezentaci modelu Pankráce.