I o nich dnes od 15 hodin diskutovali občané s představiteli městapřed Kulturním domem Krakov. „Je tu málo dětských hřišť, měla by nějaká přibýt. Stavěly se nové domy, žije tu spousta lidí, tak by měla přibýt i hřiště,“ uvedl v anketě Jaroslav Petrův.

„Za Mazurskou je dětské hřiště, plácek s brankami, ale kolem něj není žádný plot. A ze tří stran jsou silnice, takže když si tam děti kopou s míčem, tak je to pořád na silnici,“ dodal Pavel Kohoutek. Podle radnice jdou práce na hřištích krok za krokem. Záleží na penězích. O ty letos nebude mít nouzi například dětské hřiště v Třeboradické ulici. „Z takzvaného porcování medvěda jsme získali deset milionů korun. Peníze investujeme do hřiště. Do 5. května nám architekti předloží návrhy,“ uvedl místostarosta Prahy 8 Josef Vokál.

Opravovat by se mohlo i další hřiště v Řešovské ulici. „Tři asfaltové plochy a původní betonové lavičky a zídky nahradí oplocení s brankami, pískoviště, nové lavičky, odpadkové koše a lanová herní sestava,“ popsala mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Nepořádek v ulicích

Místním kromě hřišť vadí také psí výkaly na chodnících. „Jsou tady všude, chodím ven s malou dcerou a musím pořád dávat pozor, aby do něčeho nešlápla,“ řekla v anketě pro Deník Andrea Parmová. „Mohlo by tu být méně psích hovínek. Je to asi lepší než loni, ale pořád je to hrozné,“ dodala Sylvie Krutinová.

Lidé si stěžují na některých místech také na přeplněné popelnice. Místostarosta Vokál říká, že jen přidávání košů a sběrných nádob problém neřeší. „Úklid není o počtu košů, popelnic, pytlíků na psí exkrementy, je to o lidech,“ říká Vokál. Podle něj by lidé, kteří jsou svědky znečišťování, měli volat strážníky nebo firmu Ipodec, která zajišťuje svoz odpadu.

Změny v dopravě

Jedním z dalších problémů je pro některé Bohnické městská hromadná doprava. „Z Kobylis se sem dá dostat bez problému, ale bojím se, že zruší nějaké linky, až otevřou metro na Proseku,“ řekla Klára Henzlová. „Zastávky jsou rozložené nešikovně, nezvládnou obsloužit to množství domů, které tu je. Není výběr autobusů, všude jezdí jen jeden dva,“ řekla Drahomíra Bartáková.

Změny s otevřením metra na Prosek Bohnice skutečně čekají. Dopravní podnik hodlá posílit linku 200 až na interval dvou minut. Naopak zrušen bude ranní spoj linky 187 a linka 186. Zaveden bude nově posilový spoj 102 v úseku Kobylisy – Sídliště Bohnice. Podle místostarosty Vokála Praha 8 s těmito změnami víceméně souhlasila. „Měli jsme ale požadavky na změny týkající se posílení školních autobusů,“ dodal Vokál. Podle něj Praha 8 bude po dvou měsících novou dopravu vyhodnocovat a rozhodne se pro případné další podněty.

Pondělníprogram

(5. dubna 2008)

15.00–15.05 Úvod

15.05–15.15 Vystoupení DDM Praha 8 – Junior aerobic

15.15–15.30 Vystoupení DDM Praha 8 – Dances for you

15.30–16.00 Diskuses místostarostou Prahy 8 Josefem Vokálem o čistotě veřejných prostorů, o tom, jak zavedení trasy metra na Prosek změní dopravu v okolí, změny jídzních řádů autobusů, oprivatizaci více než 1700 bytů ve 47 domech v Bohnicích, které budou nabídnuty nájemníkům. Radnice Prahy 8 je začne prodávat společenstvím vlastníků a bytovým družstvům příští rok.

16.00–16.15 ZŠ Hovorčovická – moderní gymnastika – stuhy

16.15–16.30 ZUŠ Taussigova – pěvecký sbor

16.30–17.15 ZUŠ Taussigova – taneční vystoupení

17.15–17.30 DDM Černý Most – Mix Dance