Odboráři mají vlajky a transparenty s názvy svých sdružení, balonky, bubnují a pískají. Na náměstí postavili i podium, ač jim to magistrát nepovolil a podle dnešních Lidových novin kvůli tomu zvažuje i žalobu. Počet 20.000 účastníků odhadují organizátoři protestu. Policie v odhadech odkázala právě na ně. Odboráři původně avizovali 50.000 až 70.000 účastníků. Na náměstí hraje hudba, řečník připomněl i problémy s magistrátem kvůli pódiu. Odboráři to doprovodili pískotem.

Před odborovým domem měli účastníci demonstrace balenou vodu a další občerstvení včetně piva. Z ozvučených automobilů jim vyhrávala hudba. Přečkali i krátkou dešťovou přeháňku. Po jedenácté hodině se odboráři zformovali na výzvu organizátorů v Seifertově ulici k pochodu. Na čas zablokovali i magistrálu ve směru ze sedmé do čtvrté městské části. Dopravu řídili policisté.

Chystané změny v daňové, sociální a zdravotní oblasti podle odborů poškodí hlavně rodiny s dětmi, důchodce a zaměstnance s nízkými a průměrnými výdělky. Prospějí podle nich jen těm nejbohatším. Parlament by měl o podobě reformních zákonů rozhodnout v létě. Odboráři už poslanců poslali k návrhu své výhrady a připomínky. Podle reakcí politiků na dnešní protest hodlá Českomoravská konfederace odborových svazů rozhodnout o dalších formách nátlaku na koaliční kabinet. Generální stávka, kterou žádá Asociace samostatných odborů, zatím není podle konfederace na pořadu dne.