Demonstraci zahájil zpěvák Daniel Landa, který za svůj Blanický manifest promluvil i před poslanci a předal jim petici s více než sedmnácti tisíci podpisy, které vyjadřují nesouhlas s "okrajováním svobody". Ten akci také uzavřel, když na pódium pozval všechny zástupce různých profesí, kteří na demonstraci vystoupili. "Dvaadvacátého končí nouzový stav, pak už si dokážu představit jenom občanskou neposlušnost," řekl na konci akce. Závěrem zazpíval na vyzvání přihlížejících spolu se zúčastněnými českou hymnu. 

Zdroj: Deník / Michal Bílek

Dav skandoval, aby vláda podala demisi. Účastníci akce drželi české vlajky a transparenty s nápisy "Stop covid tyranii. Zastavme totalitu ve jménu covidu!", "Nejsme ovce", "V pondělí do školy!" či "Stop koronateroru".

Nespokojení občané se v neděli 3. ledna 2021 sešli v Průhonicích ve smutečním průvodu za zbytečné oběti covid-19 až před dům premiéra Andreje Babiše (ANO).
Poslední varování? Rakev u Babiše doma i „cesta naděje“ z půllitrů v centru

Na náměstí zazněly projevy nejen podnikatelů v pohostinství, ale i dalších odvětví - sportovců, fitness trenérů, divadelníků, zdravotníků či zástupců Podnikatelských odborů. Opatření vydávaná vládou jsou podle nich chaotická, nefungují a navíc poslala spoustu podnikatelů a živnostníků na pokraj krachu. "My to nikdy nevzdáme," zkonstatoval ve svém projevu Jakub Olbert, majitel "rebelující" restaurace Šeberák.

Po 15. hodině vystoupil se svým projevem bývalý prezident Václav Klaus. "Už toho bylo dost! Zákazů, příkazů, plošných opatření. Je to první epidemie, při které nejsou izolování nemocní, ale ti ostatní," řekl za velkého ohlasu demonstrantů. "Očkování nesmí být povinné, já sám se, ačkoli jsem v rizikovém věku, očkovat nenechám," uzavřel.

Restaurace ve sportovním areálu Šeberák v Kunraticích otevřela i v pátek 27. listopadu 2020. S hosty měla podepsanou dohodu o provedení práce. Majitel Jakub Olbert.
Otevřeme Česko. Hospodský z Šeberáku sbírá podpisy napříč republikou

Na akci dohlíželo několik stovek policistů a strážníků. "Policisté již řešili několik podezření na nedodržování vládních nařízení. Svolavatel bude oznámen pro porušení vládních nařízení, protože byl překročen povolený počet účastníků. Jedna osoba byla zajištěna pro přestupkové jednání," informovala policie na svém twitterovém účtu.

Premiér Babiš demonstraci odsoudil. Protestující podle něj nevnímají, co se děje v nemocnicích. "Podle mého názoru by měli všichni ti lidé nastoupit do covidových jednotek do nemocnic a tam pomáhat jako dobrovolníci," řekl v ČT. Kritizoval primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), že město akci nerozpustilo. Podle zákona ale má tuto pravomoc magistrát jako státní správa, nikoliv vedení města jako přestavitelé městské samosprávy, uvedla agentura ČTK.