Soukromá společnost Amádeus Real dva objekty zakoupila vsrpnu 2006.Jejím záměrem je obě budovy zrekonstruovat a dále je pronajímat. „Rekonstrukce již započala. Nejprve opravíme první budovu stím, že většině nájemníků zajistíme náhradní prostory ve vedlejším objektu,“ informovala Deník za akciovou společnost Amádeus Real Dagmar Šatalová.

Podle investora by vbudovách měli zůstat všichni lékaři, prodejna potravin, lékárna, pošta, drogerie nebo služebna policie. Počítá se také se zachováním informačního střediska městské části a restaurace. „Po rekonstrukci by vDeltě měly přibýt také nové služby. Například veterinární ordinace nebo drogerie,“ dodala Šatalová.

Oněkteré dosavadní nájemníky ale budova přijde. Vystěhovat se musí třeba hudební klub Delta. „Smlouvu máme podepsanou do konce června,“ uvedla provozovatelka klubu Zuzana Jáchymová. Podle Šatalové klub další šanci kpronájmu nedostane, protože provozovateli klesají zisky a oklub nestojí. Zvyjádření Jáchymové Deníku to ale nevyplývá. Provozovatelka klubu totiž věří, že by vnově opravené Deltě mohla zůstat.

Opravy první budovy by měly být hotovy do letošního podzimu. Celá rekonstrukce bude dokončena nejpozději do dvou let a vyžádá si odhadem investora přes sto milionů korun.