Podle Hany Vránové z tiskového oddělení vinohradské nemocnice muž zůstává hospitalizován kvůli tomu, že mu byla nasazena antibiotická léčba. O termínu propuštění obou mužů zatím nechtějí ošetřující lékaři mluvit.

Příčina je zatím neznámá

Stejně tak neví ani policie, co pád pracovní lávky způsobilo. Momentálně probíhá vyšetřování. Podle Davida Foltýna, který zastupuje odpovědnou stavební firmu, se podobný případ za 15 let jejího působení nestal. „Všichni pracovníci procházejí školeními. Na plošinách zase probíhá pravidelná revize. Místo nehody jsme prohlédli, ale co způsobilo pád netušíme,“ říká Foltýn. Podle něj je malá pravděpodobnost, že by se jednalo o chybu dělníků. „Jsou to lidé, kteří mají na lávkách naježděno jako profesionální řidiči na autě,“ dodává. Lávka, která se s muži zřítila, byla již z pracoviště odstraněna. O tom, zda skončí ve šrotu, nebo bude opravena, rozhodne odborný posudek.

Případy pádu pracovních plošin jsou velice zřídkavé. Nepamatují je dokonce ani odborníci z oblasti stavebnictví. „Za osm let, co působím na stavebním úřadě, se nic tragického ani žádná podobná vážná nehoda nestala. Někdy se samozřejmě zanedbá údržba a spadne část omítky,“ říká vedoucí stavebního odboru Prahy 7 Jiří Chour. Podle něj v minulosti v podobných případech vydalo příslušné ministerstvo příkaz, aby proběhla kontrola technického stavu problémového zařízení. „Dnes se musíme spoléhat na vnitřní opatření jednotlivých firem a stavební zákon, který nařizuje na pracovištích pravidelnou inspekci,“ doplňuje Chour. Nehoda plošiny se stala v Balabánově ulici. Stavební firma Sušienka zde provádí obnovu fasády panelového domu. Pracovní lávka se dvěma dělníky se zřítila ze šestého patra, tedy přibližně z dvaceti metrů.