Ripka prý chtěl výsledky prověřování zveřejnit a případně veřejně vyvrátit. Tvrdí ale, že mu to nebylo umožněno. U soudu se chce domoci omluvy a také finančního odškodnění, protože spor pro něj bude nákladný.

Konvalinka míní, že žaloba má oslabit jeho pozici. Ripka podle rektora proti němu vystupuje systematicky. Po věcné stránce považuje spor za bezobsažný. Ripka byl podle něj několikrát vyzván, aby se s obsahem zprávy seznámil, ale neudělal to.

Auditorská společnost o žalobě neví 

„Profesor Ripka je známý tím, že je v soudních sporech pravidelně neúspěšným a tyto prohrává, a tak předpokládám, že tomu bude stejně i v tomto případě," řekl LN Konvalinka. Prověrku prý navíc nezadal on, ale kvestor v souladu se zákonem.

Auditorská společnost o žádné žalobě neví. „Předmětem zakázky nebyl personální audit, ale prověření střetu zájmů vybraných osob," sdělil LN Tomáš Kafka z oddělení sporů Ernst & Young.

Návrh na odvolání rektora předložili členové předsednictva ak. senátu 

Konvalinka na konci loňského listopadu čelil pokusu o odvolání. Akademický senát ČVUT o návrhu hlasoval, pro odvolání bylo 20 z 41 senátorů. Pro přijetí bylo potřeba 27 hlasů.

Návrh na odvolání rektora předložili členové předsednictva akademického senátu ČVUT Ivan Halaška a Petr Olšák. V souvislosti s kauzou, která v médiích propukla kolem rektorovy spolupráce s poradcem Miroslavem Elfmarkem, ho zdůvodnili ztrátou důvěry v rektora, jeho manažerským selháním a poškozováním obrazu ČVUT.

Čtěte také: Středočeské vysoké školy plánují přijmout stovky studentů