Jaké má developer plány s pozemky o rozloze přes 20 tisíc metrů čtverečních? Napovídají to jeho dosavadní aktivity. Firma se totiž věnuje výhradně výstavbě supermarketů, kterých za posledních deset let vybudoval ve více než padesáti městech přes stovku.

„Je ještě brzy mluvit o tom, co na pozemcích plánujeme. Možnost zástavby konzultujeme s vedením Prahy 6,“ tvrdí ředitel InterCoru Ivan Hlaváček.

Radnice: Nejednali jsme

Podle vyjádření radnice ale městská část s InterCorem zatím nejednala. „Tento developer pro nás staví areál Kauflandu na Vypichu, takže se s jeho zástupci stýkáme. O Garážích Dejvice ale žádná jednání nezačala. Zástupci Prahy 6 ještě neviděli jediný výkres,“ tvrdí tiskový mluvčí Prahy 6 Martin Šalek.

Památka nesmí trpět

Do budoucna se ale radnice obchodům v místě bývalých garáží nebrání. Tedy pouze v případě, že tím nebude trpět hlavní garáž postavená na začátku 30. let. Hala, která zabírá největší část pozemku, je architekty obdivované dílo a patří k památkově chráněným objektům. „V úvahu tak přichází spíš vybudování společensko- obchodního areálu. Nemusí to být supermarket, spíš zóna s obchody, zelení a třeba bowlingem,“ říká Šalek. Obchodní centra podle průzkumu chybí v Praze 6 nejvíc. Dopravní podnik zrušil garáže v rámci úspor již koncem roku 2004. Jejich prodej se ale uskutečnil až letos.

Podrobněji se tématu věnujeme v pondělním vydání Pražského Deníku ( 11. 6. 2007 ) na str. 10