close Stromovka. info Zdroj: Deník/Max Vajt zoom_in

Brána do Stromovky v ulici Gothardská

Rodiče mě tudy brali nejprve na projíždky kočárkem a pak na pravidelné procházky do parku Stromovka, kde jsem v podstatě prožil své dětství. Právě tento vstup ze strany Bubenče jsem měl uplně nejradši. V průběh let se mi vztah k tomuto místu prohluboval a vyvíjel. V kostele sv. Gotdharda jsem byl pokřtěn a o několik let později jsem pak zažíval první koncerty a lásky v legendární hospodě Na Slamníku, která s ním sousedí.

close Gröbovka. info Zdroj: Archiv VLP zoom_in

Havlíčkovi sady (Grébovka)

Je park, který mě provází dospělým životem a jehož branou jsem procházel se svými dětmi na naše oblíbené hřiště „U štiky", kde jsou parádní „varhany" pro děti. Z hřiště jsme pomalu odrostli a tento skvost na pomezí Vinohrad, Vršovic a Nuslí nám teď slouží jako rozběhávácí kopeček nebo jako zdravotní procházka pro tchýni před kávou v nádherně opravné secesní střelnici.

close Kavárna v Míšeňské ulici. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Kavárna v Míšenské 3

Ani vlastně nevím jak se tak kavárna jmenuje, ale je ve dvoře domu „Včelí královny" v Míšenské ulici v čísle popisném 3. Co však vím jistě, že tu jsou dobří lidé a neuvěřitelně klidná a příjemná atmosféra. Tato oáza uprostřed turistického běsnení se stala skvělým pracovním místem pro náš domácí label Trantistor.

close Nusle. info Zdroj: Deník/Max Vajt zoom_in

Vinařské závody v Nuslích

Toto místo pro mnohé nebude na první pohled vábné, ale má neuvěřitelný genius loci. Bývalé Vinařské závody už dávno neslouží k původnímu účelu. Dnes jsou tu sklady všeho druhu, ale především tady mají azyl pro svojí tvorbu desítky kapel. Je skvělé potkávat kolegy dopoledne, když jdeme cvičit nebo večer když se vracíme z koncertů. Bohužel je tento areál již léta odsouzen k zániku a já budu do poslední chvíle doufat, že stane památkově chráněným.

close Kampa. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Kampa

Kam běží Modrá liška a co drží v hubě asi každý rodilý pražan ví. S rodinou v Mlýnské kavárně na Kampě každoročně končíme štědrodenní procházku, kde pozdravíme kamarády. A moji synové Kampu milují protože vědí, že pod mlýnským kolem na Čertovce je vodník a kolem Čertovky je vůbec největší výskyt strašidel v Praze.

Čtěte také: Zpěvačka Michaela Gemrotová: Jaká místa mám ráda